ASUS
Źródło: asus.com

ASUS zamontował ekran w... chłodzeniu. Mógłbyś na nim obejrzeć nawet film

Artur ŁokietekArtur Łokietek
25 Stycznia 2021

ASUS wpadł na wyjątkowo dziwaczny pomysł. Nowa generacja chłodzenia do procesorów będzie miał zadziwiająco spory ekran OLED o przekątnej 3,5 cala. Najpewniej będzie służył do wyświetlania informacji o stanie komputera, jednak równie dobrze można by było na nim oglądać filmy.

  • ASUS zapowiedział nowatorskie chłodzenie do procesorów
  • Następca Asus Rog Ryujin doczeka się aż 3,5-calowego ekranu
  • Ekran będzie pokazywał informacje o stanie komputera i pozwalał na wyświetlanie grafik

Technologia potrafi nas nieźle zaskoczyć, choć zazwyczaj robi to w pozytywnym kontekście. No bo przecież jak tu nie móc wyjść z podziwu nad przykładowymi, nowymi pomysłami pokroju inteligentnego etui do smartfonów, które mogłoby wyświetlać i na bieżąco monitorować stan naszych funkcji życiowych?

ASUS zaskakuje technologicznymi nowinkami

Powyższy przykład to zaledwie kropa w morzu coraz większej liczby zaskakujących gadżetów lub technologii. W domyśle większość z nich ma ułatwić nam życie, prezentując nowe funkcje, które czasami brzmią dość dziwacznie. No bo jak nie odnieść takiego wrażenia, jeżeli mówimy, na przykład, o przezroczystym telewizorze LG, który można schować w obudowie?

ASUS również nie próżnuje, gdyż firma zamierza dostarczać "PC Master Race" nowe komponenty komputerowe, jednak wyposażone w funkcje, o które nigdy byśmy ich nie podejrzewali. Tym razem mowa przede wszystkim o zupełnie nowej generacji chłodzenia do procesorów wyposażonej w zadziwiająco spory ekran...

ASUS zaprezentował właśnie swój nowatorski pomysł. Asus ROG Ryujin II, bo tak się nazywa technologiczna ciekawostka, jest bezpośrednim następcą dość popularnego modelu Asus ROG Ryujin. Ten, co ciekawe, również oferował wbudowany w chłodzenie ekran.

Mimo problemów premierowych Xiaomi Mi 11 sprzedał się świetnie. Chińska firma chwali się wynikami sprzedażyMimo problemów premierowych Xiaomi Mi 11 sprzedał się świetnie. Chińska firma chwali się wynikami sprzedażyCzytaj dalej

Mógłbyś na nim obejrzeć nawet film

Asus ROG Ryujin II będzie chłodzeniem typu all-in-one, czyli dość nowatorskim rozwiązaniem opartym na blokach wodnych i szeregu najnowszych udogodnień mających zapewnić cichą pracę i, co najważniejsze, skuteczne działanie. Nie ma się co dziwić - wiele dzisiejszych tytułów wręcz wymaga od nas tego, żebyśmy komputer trzymali w lodówce.

O ile poprzednia generacja ASUS ROG Ryujin również oferowała ekran, o tyle ten był raczej niewielkim dodatkiem o przekątnej 1,77 cala. Teraz jednak, przy nowej generacji tego podzespołu, dostaniemy aż 3,5-calowy ekran. To sporo zwłaszcza, że przed paroma laty dało się kupić tej wielkości smartfony.

Oczywiście dla niektórych może to brzmieć abstrakcyjnie i niepotrzebnie, jednak ASUS zapewnia, że rozwiązanie wprowadzi znaczne udogodnienia jeżeli chodzi o dysponowanie i monitorowanie zasobami naszego PC-ta. Oczywiście nie wiemy, czy będzie się dało na nim oglądać filmy, ale taka wielkość ekranu mogłaby to umożliwić.

Obrazy Techgame

ASUS stawia na nowatorskie rozwiązania

ASUS wyjaśnia, że ROG Ryujin II z tak dużym ekranem OLED zapewni nam wgląd we wszystkie najważniejsze informacje dotyczące stanu naszego komputera w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że na ekranie będą wyświetlane m.in. informacje o temperaturze czy ilości obrotów. Można spodziewać się także wsparcia dla wyświetlania własnych grafik. Sam zestaw, jak można wysnuć z udostępnionych zdjęć, to typ 240, czyli dwa wentylatory po 120 mm średnicy każdy.

Jak na razie nie wiemy jednak, kiedy może nastąpić premiera ciekawie zapowiadającego się urządzenia, ani które podzespoły będą mogły z nim zostać zintegrowane. Spodziewamy się jednak, że wszystkie najważniejsze podstawki od AMD i Intela doczekają się wsparcia. Jeżeli chodzi o cenę - musimy uzbroić się w cierpliwość.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł