Techgame.pl
Smartfon Cat S42 H+

youtube.com/MUO/kadr z filmu

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Zapowiedziane miesiąc temu telefony antybakteryjne Cat B40 i Cat S42 H+ weszły do sklepów z końcem kwietnia. Te niekonwencjonalne urządzenia zostały stworzone głównie z myślą o tych, którzy nie mają możliwości przejścia na pracę zdaln

W czasach nieustającej od przeszło roku pandemii koronawirusa, szczególnie ważne jest, by utrzymywać higienę osobistą i narzucony reżim sanitarny na jak najwyższym poziomie - dla naszego własnego dobra. Prawda jest niestety taka, że urządzenia, których używamy codziennie, są niezwykle wydajnym nośnikiem wszelkich bakterii, na co zazwyczaj nie zwracamy uwagi.

Smartfony antybakteryjne

Według wskazań ekspertów na obudowie naszych smartfonów znajduje się często nawet 10 razy więcej wszelkich drobnoustrojów niż na powierzchni deski klozetowej. W związku z tym mamy ciągłą styczność z wieloma bakteriami i wirusami niemal przez cały czas, zupełnie nie zwracając uwagi na ten niebezpieczny fakt.

W ubiegłym miesiącu zapowiedziano więc pojawienie się smartfonów, które będą miały zwiększoną ochronę przed bakteriami, które mogłyby się znaleźć na ich obudowie. Jak to możliwe? Zewnętrzne komponenty tych urządzeń pokryto bowiem warstwą ochronną na bazie jonów srebra, co znacznie zwiększa ich odporność na osiadanie na nich organizmów żywych.

Rewolucyjne telefony CAT

Oba urządzenia marki Cat zostały zaprojektowane głównie z myślą o tych, którzy nie mają możliwości przejścia na pracę zdalną i każdego dnia narażone są na kontakt z bakteriami i wirusami. Telefony są dodatkowo chronione również przed uszkodzeniami mechanicznymi, co czyni je idealnymi zarówno dla pracowników medycznych, jak i na przykład budowlanych.

Ceny antybakteryjnych telefonów przedstawiają się następująco:

  • Cat B46 - 369 zł

  • Cat S42 H+ - 1249 zł

Co otrzymujemy za tę cenę? W przypadku modelu Cat B40 to wodoszczelny smartfon, który jest w stanie przetrwać 35-minutowe zanurzenie na głębokości do 1,2 metra. Jest wyposażony w niewielki, 2,4-calowy wyświetlacz QVGA, obsługę sieci 4G i VoLTE oraz slot na kartę pamięci. Co ciekawe, jest również urządzeniem niezwykle odpornym na temperaturę - będzie poprawnie funkcjonował w zakresie od -25 do 55 stopni Celsjusza.

Z kolei Cat S42 H+ to niezwykle wytrzymały smartfon ze średniej półki. Może się pochwalić wodoszczelnością i pyłoszczelnością na poziomie IP68/69, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Poza tym jest wyposażony w baterię 4200 mAh, ekran HD+ o przekątnej 5,5 cala i aparat tylny z rozdzielczością 13 MP. Ponadto obsługuje technologię LTE i NFC.

Obydwa telefony można bez przeszkód myć wodą z mydłem. Są także odporne na wybielacze i środki chemiczne. Nie wymagają etui, gdyż ich obudowy (oprócz ochrony antybakteryjnej w standardzie ISO 22196) zostały przystosowane do znoszenia upadków i wstrząsów.

Trudno o urządzenia lepiej przystosowane do niecodziennych realiów ostatnich miesięcy, w których przyszło nam funkcjonować. W dodatku cena jest bardzo zachęcająca. Zdecydowanie najlepiej przystosowane do pandemii i dbałości o higienę telefony na rynku.

źródło: gsmmaniak.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >