Techgame.pl
Smartfon Cat S42 H+

youtube.com/MUO/kadr z filmu

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Zapowiedziane miesiąc temu telefony antybakteryjne Cat B40 i Cat S42 H+ weszły do sklepów z końcem kwietnia. Te niekonwencjonalne urządzenia zostały stworzone głównie z myślą o tych, którzy nie mają możliwości przejścia na pracę zdaln

W czasach nieustającej od przeszło roku pandemii koronawirusa, szczególnie ważne jest, by utrzymywać higienę osobistą i narzucony reżim sanitarny na jak najwyższym poziomie - dla naszego własnego dobra. Prawda jest niestety taka, że urządzenia, których używamy codziennie, są niezwykle wydajnym nośnikiem wszelkich bakterii, na co zazwyczaj nie zwracamy uwagi.

Smartfony antybakteryjne

Według wskazań ekspertów na obudowie naszych smartfonów znajduje się często nawet 10 razy więcej wszelkich drobnoustrojów niż na powierzchni deski klozetowej. W związku z tym mamy ciągłą styczność z wieloma bakteriami i wirusami niemal przez cały czas, zupełnie nie zwracając uwagi na ten niebezpieczny fakt.

W ubiegłym miesiącu zapowiedziano więc pojawienie się smartfonów, które będą miały zwiększoną ochronę przed bakteriami, które mogłyby się znaleźć na ich obudowie. Jak to możliwe? Zewnętrzne komponenty tych urządzeń pokryto bowiem warstwą ochronną na bazie jonów srebra, co znacznie zwiększa ich odporność na osiadanie na nich organizmów żywych.

Rewolucyjne telefony CAT

Oba urządzenia marki Cat zostały zaprojektowane głównie z myślą o tych, którzy nie mają możliwości przejścia na pracę zdalną i każdego dnia narażone są na kontakt z bakteriami i wirusami. Telefony są dodatkowo chronione również przed uszkodzeniami mechanicznymi, co czyni je idealnymi zarówno dla pracowników medycznych, jak i na przykład budowlanych.

Ceny antybakteryjnych telefonów przedstawiają się następująco:

  • Cat B46 - 369 zł

  • Cat S42 H+ - 1249 zł

Co otrzymujemy za tę cenę? W przypadku modelu Cat B40 to wodoszczelny smartfon, który jest w stanie przetrwać 35-minutowe zanurzenie na głębokości do 1,2 metra. Jest wyposażony w niewielki, 2,4-calowy wyświetlacz QVGA, obsługę sieci 4G i VoLTE oraz slot na kartę pamięci. Co ciekawe, jest również urządzeniem niezwykle odpornym na temperaturę - będzie poprawnie funkcjonował w zakresie od -25 do 55 stopni Celsjusza.

Z kolei Cat S42 H+ to niezwykle wytrzymały smartfon ze średniej półki. Może się pochwalić wodoszczelnością i pyłoszczelnością na poziomie IP68/69, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Poza tym jest wyposażony w baterię 4200 mAh, ekran HD+ o przekątnej 5,5 cala i aparat tylny z rozdzielczością 13 MP. Ponadto obsługuje technologię LTE i NFC.

Obydwa telefony można bez przeszkód myć wodą z mydłem. Są także odporne na wybielacze i środki chemiczne. Nie wymagają etui, gdyż ich obudowy (oprócz ochrony antybakteryjnej w standardzie ISO 22196) zostały przystosowane do znoszenia upadków i wstrząsów.

Trudno o urządzenia lepiej przystosowane do niecodziennych realiów ostatnich miesięcy, w których przyszło nam funkcjonować. W dodatku cena jest bardzo zachęcająca. Zdecydowanie najlepiej przystosowane do pandemii i dbałości o higienę telefony na rynku.

źródło: gsmmaniak.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >