Fragment procesu rozbiórki telefonów przez redaktora ifixit
Źródło: youtube.com/iFixit/kadr z filmu

Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenie

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
24 Listopada 2020

Sprzęt warty kilka tysięcy złotych został rozmontowany przez redakcję serwisu technologicznego. Proces ten pozwolił ocenić łatwość naprawy poszczególnych części. Dowiedzieliśmy się też między innymi, jak zmieniła się bateria.

Redaktorzy z serwisu ifixit.com dobrali się do wnętrzności nowiusieńkich iPhone’ów. Rozbiórkę najnowszego dziecka Apple udokumentowano na wideo oraz w szczegółowym opisie

Niezwykłe doniesienia naukowców. Ogromna tajemnica Ziemi i WenusNiezwykłe doniesienia naukowców. Ogromna tajemnica Ziemi i WenusCzytaj dalej

Pokaż iPhonku, co masz w środku

Jeśli kogoś zastanawia, jak skomplikowanym procesem jest demontaż iPhone’a 12 Pro Max, proces ten zawarł się w jedenastu krokach. Wcześniej w przypadku standardowego modelu było ich siedemnaście. Dodatkowych pięć dostarczyła z kolei ładowarka Magsafe poddana podobnej operacji.

Firmie Apple oberwało się za zmiany odnośnie baterii, które wydają się być na niekorzyść klienta. Jest gorsza od poprzedniczki. Zastosowana w najnowszym modelu wyróżnia się negatywnie mniejszą pojemnością.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rozpoczęły się kontrole. Chodzi o abonament RTV, kary sięgają nawet 680 zł. Jest ważny szczegół
  2. Katarzyna Dowbor zdradziła przepis na błyskawiczną szarlotkę. Prezentuje się po królewsku i smakuje jak marzenie
  3. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało

Część zmian, które zaszły wewnątrz telefonów spowodowana jest rozwojem technologii 5G i koniecznością zrobienia miejsca nowym składowym. Przestrzeń wewnątrz obudowy nie jest jednak nieograniczone, a nie wszystkie elementy da się skompresować.

Ostatecznie spece z portalu poświęconego naprawie urządzeń przystępność odnowy iPhonów 12 w wersji Pro Max ocenili na 6 punktów w skali 1-10. Szczególnie problematyczne są szklane komponenty, których rozbicie stworzyłoby dodatkowe komplikacje.

Chwali się natomiast łatwość wymiany wyświetlacza i baterii oraz wielu innych łatwo dostępnych elementów. Pod tym względem iPhone'y w różnych wariantach nie różnią się za bardzo.

Bank wprowadza ogromną zmianę. Bez smartfona nie zrobimy zakupówBank wprowadza ogromną zmianę. Bez smartfona nie zrobimy zakupówCzytaj dalej

iPhone 12 już podbił rynek

iPhone zadebiutował na polskim rynku 23 października i dostępny jest w kilku wariantach. Poza standardowym do wyboru mamy jeszcze mini, Pro oraz Pro Max. Wedle uznania można się zdecydować na urządzenie w jednym z od trzech do pięciu kolorów.

Ponadto każdy z modeli wypuszczono w trzech opcjach pojemnościowych - 64, 128 i 256 GB. Ceny oscylują w granicach od 3 500 złotych do ponad 7 tysięcy złotych.

Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdegoOgromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdegoCzytaj dalej

Dotychczasowe wyniki sprzedaży zadowalają amerykańskiego giganta z Kalifornii. Już liczby odnośnie preorderów napawały optymizmem, sugerując kolejny trafiony produkt.

Podstawowa wersja cieszy się spodziewanym powodzeniem, ale mówi się też o bardzo dobrych notowaniach modelu Pro, co już tak oczywiste nie było. Zdaje się, że coraz więcej osób decyduje się na dopłatę do bardziej zaawansowanych modeli.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
  2. Sensacja we wrocławskim ZOO. Na świat przyszedł słynny myszojeleń, wszyscy trzymają kciuki, by był samcem
  3. Wielki powrót Motoroli. W 2021 roku dostaniemy nowego flagowca, zaskakuje specyfikacją
  4. Plus przedstawił oferty z okazji Black Week. Duże przeceny na popularne smartfony
  5. Black Friday 2020: Wielka wyprzedaż w Huawei. Słuchawki, laptopy i tablety przecenione nawet o 55%
  6. Mamy oficjalne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony. Na jaw wyszła przerażająca prawda, nie było ratunku
  7. Najpierw był ogromny huk, potem wyleciały szyby. Autobus wjechał w ogrodzenie

Następny artykuł