Techgame.pl
ISS Zdjęcie Drogi Mlecznej

nasa.gov

SpaceX i NASA znów wyślą ludzi na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Znamy załogę, która poleci na ISS

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

NASA i SpaceX informują o kolejnym locie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Wybrano grupę doświadczonych astronautów. Zespół jest zróżnicowany, ale NASA wierzy, że uda się przeprowadzać kosmiczne badania w szybszym tempie.

NASA i SpaceX chcą powtórzyć sukces ostatniego załogowego lotu na ISS. 

Historyczny lot SpaceX i NASA

W maju tego roku miało miejsce historyczne wydarzenie - NASA dzięk technologii opracowanej przez inżynierów ze SpaceX wysłała pierwszych od wielu lat amerykańskich astronautów na ISS. Jest to jednocześnie symboliczna data, gdy agencja uniezależniła się od Rosjan. Wtedy to Doug Hurley i Robert Behnken z powodzeniem zacumowali nowym statkiem, a w zasadzie kapsułą Crew Dragon, umieszczoną na rakiecie Falcon 9.Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, nowa misja może startować wiosną 2021 roku.

Kolejny lot na ISS

NASA, wraz z wieloma agencjami kosmicznymi z całego świata, wybrała astronautów, którzy polecą na Międzynarodową Stację Kosmiczną w misji Crew-2. Oprócz astronautów z NASA, obecne będą też osoby będące przedstawicielami innych agencji, czyli japońskiej JAXA i europejskiej ESA. Oczywiście wszystko zależy tu od powodzenia kolejnych testów silników w rakietach Falcon. Docelowo astronauci mają połączyć się z rosyjską misją ze statku Sojuz i zostać na ISS około pół roku. Będzie to pierwszy raz, gdy na ISS przebywać ma aż 7 osób naraz, jednak NASA liczy, że znacznie przyspieszy to kosmiczne badania. 

Kto poleci?

Astronauci NASA Shane Kimbrough i Megan McArthur z NASA zostali wybrani kolejno na dowódcę i pilota statku. Kimbrough był w kosmosie już dwa razy, a na ISS (w kontekście dłuższego pobytu) raz. Jego partnerka, Megan McArthur, już raz była w kosmosie, ale nigdy nie przebywała na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jej pierwsza podróż w kosmos była zarazem ostatnią misją serwisową Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Japońska JAXA na swojego przedstawiciela wybrała Akihiko Hoshide, który przebywał na ISS już 124 dni, zaś w kosmosie był łącznie dwa razy. Astronauta ESA Thomas Pesquet, przebywał w przestrzeni kosmicznej przez 196 dni w ramach Expedition 50 i 51.

Podobne artykuły

Merkury na tle Słońca.

Nauka

Najdoskonalsze zdjęcia Słońca. Niewyobrażalne dokonanie nowego teleskopu

Czytaj więcej >
Uran z zaznaczonymi promieniami X

Nauka

Naukowcy odkryli promieniowanie X emitowane przez Uran. Wszystko dzięki zdjęciu sprzed lat

Czytaj więcej >
antonow an 225

Nauka

Artykuły medyczne do Polski dostarczy największy samolot świata. Będzie transmisja z lądowania Antonowa An-225

Czytaj więcej >
Michael

Nauka

Oto model gracza z przyszłości - Michael. Badacze zachęcają do robienia regularnych przerw w graniu

Czytaj więcej >
Zdjęcie Jowisza NASA

Nauka

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

Czytaj więcej >
Spadające gwiazdy

Nauka

Spadające gwiazdy z konstelacji Lutni już od dziś widoczne na nocnym niebie. Kosmiczny spektakl potrwa aż 10 dni

Czytaj więcej >