Techgame.pl > Nauka > Amazon z własnym testem na koronawirusa. Jeff Bezos tworzy swoje laboratorium
Stanisław Janowski
Stanisław Janowski 19.03.2022 05:28

Amazon z własnym testem na koronawirusa. Jeff Bezos tworzy swoje laboratorium

Jeff Bezos, właściciel i twórca Amazona, podczas konferencji.
Wikipedia commons

Jeff Bezos poinformował swoich udziałowców o swoich planach na najbliższe miesiące. Właściciel serwisu Amazon po raz kolejny włącza się do walki z koronawirusem.

100 mln na jedzenie

Na początku kwietnia media obiegła informacja, że Jeff Bezos, twórca i właściciel serwisu Amazon, przeznaczył 100 mln dolarów na amerykański bank żywności, który wspiera obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy stracili pracę ze względu na pandemie wirusa SARS-CoV-2. Nie trzeba było długo czekać, aby Bezos wyszedł z kolejnym pomysłem, który może wymiernie pomóc w walce z koronawirusem. Tym razem stworzy swoje własne laboratorium.

Amazon aktywnie przeciwko wirusowi

W liście do udziałowców CEO Amazona poinformował o krokach podjętych przez firmę w celu niwelowania ryzyka zakażeń, mowa tu między innymi o zamknięciu takich usług jak Amazon Books, Amazon Pop Up i Amazon 4-star. Bezos zaznaczył również, że powołał zespół specjalistów, którzy będą rozwijać technologię do badań na obecność koronawirusa. W najbliższym czasie zostanie otworzone jego laboratorium, efekt końcowy zakłada przebadanie wszystkich pracowników Amazona na całym świecie. Testy dotyczyć będą absolutnie wszystkich pracowników, niezależnie czy wykazują objawy choroby COVID-19, czy też nie.

Co dalej z tą wiedzą?

Bezos nie ukrywa, że nie wie jak daleko uda mu się zajść z tym projektem. “(…) warto próbować. Podzielimy się wszystkim, czego się nauczymy.” - pisze w liście do udziałowców. Zachowanie właściciela giganta e-commerce nie może dziwić, znalazł się on ostatnio pod sporą falą krytyki związaną z kolejnymi przypadkami zakażeń wśród pracowników Amazona (filie w Waszyngtonie, Kalifornii i Nowym Jorku).

Powiązane