Jeff Bezos, właściciel i twórca Amazona, podczas konferencji.
Źródło: Wikipedia commons

Amazon z własnym testem na koronawirusa. Jeff Bezos tworzy swoje laboratorium

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Kwietnia 2020

Najbogatszy człowiek świata, Jeff Bezos, postanowił uruchomić własne laboratorium, które zajmie się przygotowaniem zupełnie nowego testu na obecność koronawirusa. Bezos chce przebadać wszystkich pracowników Amazona na świecie.

Jeff Bezos poinformował swoich udziałowców o swoich planach na najbliższe miesiące. Właściciel serwisu Amazon po raz kolejny włącza się do walki z koronawirusem.

100 mln na jedzenie

Na początku kwietnia media obiegła informacja, że Jeff Bezos, twórca i właściciel serwisu Amazon, przeznaczył 100 mln dolarów na amerykański bank żywności, który wspiera obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy stracili pracę ze względu na pandemie wirusa SARS-CoV-2. Nie trzeba było długo czekać, aby Bezos wyszedł z kolejnym pomysłem, który może wymiernie pomóc w walce z koronawirusem. Tym razem stworzy swoje własne laboratorium.

Amazon aktywnie przeciwko wirusowi

W liście do udziałowców CEO Amazona poinformował o krokach podjętych przez firmę w celu niwelowania ryzyka zakażeń, mowa tu między innymi o zamknięciu takich usług jak Amazon Books, Amazon Pop Up i Amazon 4-star. Bezos zaznaczył również, że powołał zespół specjalistów, którzy będą rozwijać technologię do badań na obecność koronawirusa. W najbliższym czasie zostanie otworzone jego laboratorium, efekt końcowy zakłada przebadanie wszystkich pracowników Amazona na całym świecie. Testy dotyczyć będą absolutnie wszystkich pracowników, niezależnie czy wykazują objawy choroby COVID-19, czy też nie.

Co dalej z tą wiedzą?

Bezos nie ukrywa, że nie wie jak daleko uda mu się zajść z tym projektem. “(…) warto próbować. Podzielimy się wszystkim, czego się nauczymy.” - pisze w liście do udziałowców. Zachowanie właściciela giganta e-commerce nie może dziwić, znalazł się on ostatnio pod sporą falą krytyki związaną z kolejnymi przypadkami zakażeń wśród pracowników Amazona (filie w Waszyngtonie, Kalifornii i Nowym Jorku).

Następny artykuł