Iphone 11 na stole.
Źródło: Wikipedia commons

Pandemia opóźni produkcję flagowców od Apple'a. Fani Iphona nie będą zadowoleni

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Kwietnia 2020

Jak informuje Wall Street Journal, produkcja najnowszych sprzętów od giganta technologicznego z Cupertino będzie opóźniona? Ile przyjdzie czekać miłośnikom sprzętów z jabłuszkiem na nowego iPhone’a?

Koronawirus ze zdwojoną siłą uderzył w producentów sprzętów elektronicznych, których większość linii produkcyjnych znajduje się w Azji. Jednym z takich przypadków jest właśnie Apple. Jak twierdzi Wall Street Journal, najnowsze premiery będą musiały być przełożone.

Jak duże opóźnienie?

Co prawda Apple nie zwalnia tempa, w zeszłym tygodniu udało im się wypuścić na rynek ich najnowszy, budżetowy model smartfona, czyli iPhone SE, o którym pisaliśmy tutaj. To jednak nie ten model zwraca na siebie największą uwagę milionów ludzi na całym świecie. Apple swoje najważniejsze modele zaczyna produkować zawsze w okresie wczesnego lata. Tym razem, ze względu na globalną pandemie wirusa SARS-CoV-2, produkcja zostanie przesunięta. Jak uważa amerykański dziennik, o miesiąc.

Kolejne działania bez zmian

Apple planuje wypuścić przynajmniej trzy kolejne modele (iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max – nazwa jeszcze nie potwierdzona) w drugiej połowie 2020 roku. Gigant technologiczny planuje również przeprowadzić swoją najważniejszą konferencję dla deweloperów (w całości przez Internet, o szczegółach pisaliśmy tutaj). Jak na razie Apple nie skomentowało informacji na temat opóźnień w produkcji iPhone’a 12.

Następny artykuł