XIII policjant
Źródło: igdb.com

Kultowa strzelanka do pobrania za darmo. Świetna oferta na początek dnia

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
31 Marca 2021

Platforma GOG Galaxy, za którą odpowiada polski CD Projekt, proponuje nam wiosenne rabaty, a wraz z nimi grę XIII z 2003 roku zupełnie za darmo. Ta komiksowa strzelanka doczekała się już statusu gry kultowej, która zachwyciła miliony graczy z całego świata. Trzeba się jednak pospieszyć, by odebrać ją bez opłat.

Początek wiosny i nadchodzące Święta Wielkanocne to dla operatorów platform dystrybucji cyfrowej idealny pretekst do organizacji rozmaitych przecen, wyprzedaży i rozdawania darmowych prezentów ku uciesze użytkowników. Tym razem z bardzo dobrą ofertą wychodzi do graczy platforma GOG Galaxy, która oprócz darmowej produkcji, oferuje wiele innych tytułów w bardzo atrakcyjnych cenach.

XIII za darmo w GOG Galaxy

Tym razem w ręce graczy może trafić XIII - legendarna gra akcji, stworzona na bazie serii komiksów o tym samym tytule, których autorem jest Jean Van Hamme, współautor popularnego Thorgala. W tym przypadku jednak mamy do czynienia z genialną grą, czerpiącą garściami ze sprawdzonych motywów filmów i książek sensacyjnych. Co ciekawe, w głównego bohatera wcielił się tu David Duchovny, znanego choćby dzięki “Z archiwum X”.

Historia samego bohatera od razu przywodzi na myśl Tożsamość Bourne’a, gdyż opiera się na identycznym motywie - wcielamy się w postać, która nie pamięta nic ze swojej przeszłości, a jedyną po niej pozostałością jest tatuaż XIII na lewym barku protagonisty. Zostaje on bardzo szybko uwikłany w tajemnicze wojny służb wywiadowczych, w których nagle musi się odnaleźć i kontynuować poszukiwania swojej tożsamości.

CD Projekt przedstawił swoją strategię na przyszłość. Gracze rozczarowani konferencją deweloperaCD Projekt przedstawił swoją strategię na przyszłość. Gracze rozczarowani konferencją deweloperaCzytaj dalej

Legendarny komiks

Gra XIII była niejednokrotnie chwalona za świetnie napisaną fabułę i postaci, wciągającą rozgrywkę opierającą się na pokonywaniu zastępów wrogów oraz za świetną oprawę wizualną, której komiksowa kreska zapewniła nieśmiertelną sławę i świeżość. Co ciekawe, gra oferuje różnorodne opcje multiplayerowe, pozwalając między innymi zmierzyć się dwójce graczy na podzielonym ekranie w kilku trybach rozgrywki, lub zagrać online w grupie maksymalnie 8 śmiałków.

Gra będzie dostępna do odbioru za darmo jeszcze tylko przez 26 godzin, czyli do 1 kwietnia 2021 do godziny 15:00. Warto skorzystać, gdyż XIII to naprawdę niesamowita produkcja, która nie starzeje się tak widocznie, jak wiele innych gier z jej okresu, właśnie dzięki tej niesamowitej oprawie graficznej, która cieszy oko bez względu na wiek odbiorcy i czas, który upłynął od jej premiery.

Oprócz darmowej produkcji w GOG Galaxy, obecnie trwa wyprzedaż, która również zakończy się już jutro, warto więc zwrócić na nią uwagę jak najszybciej. W promocyjnych cenach możemy nabyć klasyki, takie jak gry z serii Baldur’s Gate, Icewind Dale czy Wiedźmin, jak również kilka świetnych nowości - w atrakcyjnych cenach znajdziemy choćby Disco Elysium, RimWorld czy Kingdom Come: Deliverance. Promocja potrwa do 1 kwietnia 2021 do godz. 15:00.

źródło: ppe.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł