Techgame.pl
XIII policjant

igdb.com

Kultowa strzelanka do pobrania za darmo. Świetna oferta na początek dnia

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Platforma GOG Galaxy, za którą odpowiada polski CD Projekt, proponuje nam wiosenne rabaty, a wraz z nimi grę XIII z 2003 roku zupełnie za darmo. Ta komiksowa strzelanka doczekała się już statusu gry kultowej, która zachwyciła miliony graczy

Początek wiosny i nadchodzące Święta Wielkanocne to dla operatorów platform dystrybucji cyfrowej idealny pretekst do organizacji rozmaitych przecen, wyprzedaży i rozdawania darmowych prezentów ku uciesze użytkowników. Tym razem z bardzo dobrą ofertą wychodzi do graczy platforma GOG Galaxy, która oprócz darmowej produkcji, oferuje wiele innych tytułów w bardzo atrakcyjnych cenach.

XIII za darmo w GOG Galaxy

Tym razem w ręce graczy może trafić XIII - legendarna gra akcji, stworzona na bazie serii komiksów o tym samym tytule, których autorem jest Jean Van Hamme, współautor popularnego Thorgala. W tym przypadku jednak mamy do czynienia z genialną grą, czerpiącą garściami ze sprawdzonych motywów filmów i książek sensacyjnych. Co ciekawe, w głównego bohatera wcielił się tu David Duchovny, znanego choćby dzięki “Z archiwum X”.

Historia samego bohatera od razu przywodzi na myśl Tożsamość Bourne’a, gdyż opiera się na identycznym motywie - wcielamy się w postać, która nie pamięta nic ze swojej przeszłości, a jedyną po niej pozostałością jest tatuaż XIII na lewym barku protagonisty. Zostaje on bardzo szybko uwikłany w tajemnicze wojny służb wywiadowczych, w których nagle musi się odnaleźć i kontynuować poszukiwania swojej tożsamości.

Legendarny komiks

Gra XIII była niejednokrotnie chwalona za świetnie napisaną fabułę i postaci, wciągającą rozgrywkę opierającą się na pokonywaniu zastępów wrogów oraz za świetną oprawę wizualną, której komiksowa kreska zapewniła nieśmiertelną sławę i świeżość. Co ciekawe, gra oferuje różnorodne opcje multiplayerowe, pozwalając między innymi zmierzyć się dwójce graczy na podzielonym ekranie w kilku trybach rozgrywki, lub zagrać online w grupie maksymalnie 8 śmiałków.

Gra będzie dostępna do odbioru za darmo jeszcze tylko przez 26 godzin, czyli do 1 kwietnia 2021 do godziny 15:00. Warto skorzystać, gdyż XIII to naprawdę niesamowita produkcja, która nie starzeje się tak widocznie, jak wiele innych gier z jej okresu, właśnie dzięki tej niesamowitej oprawie graficznej, która cieszy oko bez względu na wiek odbiorcy i czas, który upłynął od jej premiery.

Oprócz darmowej produkcji w GOG Galaxy, obecnie trwa wyprzedaż, która również zakończy się już jutro, warto więc zwrócić na nią uwagę jak najszybciej. W promocyjnych cenach możemy nabyć klasyki, takie jak gry z serii Baldur’s Gate, Icewind Dale czy Wiedźmin, jak również kilka świetnych nowości - w atrakcyjnych cenach znajdziemy choćby Disco Elysium, RimWorld czy Kingdom Come: Deliverance. Promocja potrwa do 1 kwietnia 2021 do godz. 15:00.

źródło: ppe.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >