Techgame.pl
Stoisko LG OLED CES 2020

lgnewsroom.com

LG przygotowuje wyjątkowy monitor OLED dla graczy. Może zmieniać swój kształt

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Nadchodzą coroczne targi CES 2021 w Las Vegas. Już za tydzień odbędą prezentacje najnowszych cudów elektroniki. Tym razem wydarzenie jest w pełni wirtualne, więc nie musimy w tym celu udawać się do Ameryki. A będzie na co popatrzeć! LG szykuje na p

  • Targi CES już za tydzień

  • Zaprezentowany zostanie prototyp monitora dla graczy firmy LG

  • LG OLED pozwoli nam zakrzywiać jego krawędzie według preferencji

CES, organizowane przez Consumer Technology Association, to największe na świecie targi technologiczne. Odbywają się już od lat 50. ubiegłego stulecia i co roku przyciągają najlepsze firmy na świecie, które przyjeżdżają zaprezentować swoje najnowsze technologiczne osiągnięcia. Choć jest w czym wybierać, dziś przyjrzymy się prototypowemu monitorowi gamingowemu, który zostanie zaprezentowany przez LG.

LG OLED dla graczy

Technologia OLED zrewolucjonizowała rynek telewizorów, monitorów, generalnie wszystkiego, co ma ekran. Wyświetlacze OLED złożone są z milionów maleńkich diod, które pozwalają na stworzenie niezwykle cienkiego i lekkiego ekranu, który w dodatku pobiera stosunkowo niewiele energii, jak na swoje możliwości.

Co więcej, ekran wykonany w technologii OLED może być w pełni elastyczny, o ile pozwala na to jego podłoże. Dzięki temu już powstały składane smartfony, czy zwijany telewizor Samsunga, który można schować do niewielkiego pudełka lub zmniejszyć wielkość ekranu wedle własnych preferencji. LG z kolei zaprezentuje nam monitor wykorzystujący możliwości technologii OLED.

Monitor Bendable CSO

LG co prawda nie pozwoli zwinąć swojego nowego monitora w rulon, jednak pozwoli nam dostosować jego zakrzywienie. Jak wiadomo, filmy zdecydowanie lepiej ogląda się na płaskim ekranie. Zwłaszcza gdy widownia liczy więcej niż jedną osobę. Wówczas idealny jest standardowy monitor.

Z kolei podczas gry bardzo pomaga posiadanie monitora o zakrzywionym ekranie, co pozwala na znacznie bardziej komfortowe poruszanie się po rzeczywistości wykreowanej przez grę. Monitor LG Bendable CSO pozwoli na zagięcie lub odgięcie bocznych krawędzi monitora, by mógł świetnie służyć zarówno kinomanom, jak i graczom.

LG OLED zapewni też doznania dźwiękowe

Nazwa Bendable CSO wzięła się od Cinematic Sound OLED. ”Kinowe dźwięki” w nazwie nie są przypadkowe. Monitor będzie pełnił również funkcję bardzo dobrego głośnika, gdyż cała matryca będzie naszym głośnikiem. To możliwe dzięki membranie o grubości 0,6 mm, która usytuowana jest pod ekranem.

LG chce nam dostarczyć kompletne urządzenie, które po podłączeniu do komputera stanie się multimedialnym centrum w naszym domu. Obraz w wersji dla graczy oraz miłośników filmów i seriali, wraz z emiterem dźwięku świetnej jakości, który zadowoli jednych i drugich.

Na dokładną specyfikację urządzenia przyjdzie nam jeszcze poczekać - być może tylko tydzień, gdyż jest szansa, że na prezentacji podczas CES 2021 dostaniemy wszelkie informacje na temat Bendable CSO od LG.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >