Techgame.pl
Nowa gra od twórców Little Nighmares

Section 9

Część twórców świetnego Little Nightmares robi nową grę. Tym razem będzie to przygoda sci-fi

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nowe studio składające się z deweloperów m.in. Little Nightmares tworzy nową grę. Tym razem będzie to "gra akcji w konwencji science-fiction". Na przedstawionych krótkich fragmentach rozgrywki widzimy, że nie zabraknie tu horroru.

  • Nowe studio powstałe z weteranów branży robi swoją pierwszą grę

  • Nienazwany projekt już teraz możemy podziwiać na pierwszych gameplayach

  • Gra przypomina izometryczną wersję Dead Space

Little Nightmares to świetnie przyjęta gra wydana przez Bandai Namco Entertainment. Część z jej twórców przeszła do nowo utworzonego studia Section 9, które właśnie zapowiedziało swoją najnowszą produkcję. Problem w tym, że nie znamy nawet jej tytułu. 

Twórcy m.in. Little Nightmares robią nowy horror

Section 9 Interactive to nowo powstałe studio składające się z weteranów branży, w tym specjalistów z dość sporym doświadczeniem. Mowa tutaj o deweloperach biorących udział w pracach m.in. nad Little Nightmares i nadchodzącym Little Nightmares 2. 

W skład Section 9 wchodzą także osoby odpowiedzialne za LittleBigPlanet na przenośnego handhelda PlayStation Vita. Teoretycznie wskazuje to, że pierwszy tytuł studia nie powinien znacznie odejść od tego, do czego przywykliśmy - przygody w 2,5D w bardzo osobliwym stylu graficznym. 

Co ciekawe, nowa produkcja zapowiada się jednak na produkcję 3D i to w rzucie izometrycznym charakterystycznym dla różnych hack'n'slashów. W odróżnieniu od nich mamy tu jednak do czynienia z "grą akcji w konwencji science-fiction". Dość powiedzieć, że zaprezentowane materiały wskazują na dość istotne inspirowanie się również horrorem. 

Pierwsze materiały wideo z nowej gry

Section 9 na swojej stronie oraz oficjalnym profilu na Instagramie zaprezentowało pierwsze krótkie fragmenty rozgrywki z ich nadchodzącej produkcji, która nie ma jeszcze nawet tytułu. Dość rzadko zdarza się, że gra jest pokazana zanim cokolwiek o niej usłyszymy, jednak być może wskazuje to na dość szybki postęp w pracach. 

Nienazwany projekt wygląda na coś w rodzaju izometrycznej wersji Dead Space, jednak ponownie w dość charakterystycznym stylu, choć daleko mu do dość "Burtonowskiego" Little Nightmares. Mimo wszystko zaprezentowane materiały wideo (które obejrzeć możecie na oficjalnej stronie twórców) napawają optymizmem. 

Widzimy na nich bowiem bohatera, który walczy z robotami strzelając w ich czułe punkty, a także z czymś w rodzaju mutantów w kosmosie. Oprócz tego trochę postać używa różnego rodzaju wyposażenia, jak choćby linka z hakiem i potrafi wywalić dziurę w ścianie.

I... to tyle?

Niestety zła wiadomość jest taka, że nic więcej o tej grze na razie nie wiemy i zapewne musimy uzbroić się w cierpliwość, jednak projekt zapowiada się dość ciekawie. Przypominając sobie jednak naprawdę udane Little Nightmares teoretycznie nie mamy o co się martwić. 

Warto również wspomnieć o tym, że sequel ciekawego horroru platformowego wyjdzie już 11 lutego. Tym razem dodane zostaną nowe mechanizmy rozgrywki, takie jak współpraca między dwoma bohaterami i znacznie większe mapy. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >