Techgame.pl
Nowa gra od twórców Little Nighmares

Section 9

Część twórców świetnego Little Nightmares robi nową grę. Tym razem będzie to przygoda sci-fi

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nowe studio składające się z deweloperów m.in. Little Nightmares tworzy nową grę. Tym razem będzie to "gra akcji w konwencji science-fiction". Na przedstawionych krótkich fragmentach rozgrywki widzimy, że nie zabraknie tu horroru.

  • Nowe studio powstałe z weteranów branży robi swoją pierwszą grę

  • Nienazwany projekt już teraz możemy podziwiać na pierwszych gameplayach

  • Gra przypomina izometryczną wersję Dead Space

Little Nightmares to świetnie przyjęta gra wydana przez Bandai Namco Entertainment. Część z jej twórców przeszła do nowo utworzonego studia Section 9, które właśnie zapowiedziało swoją najnowszą produkcję. Problem w tym, że nie znamy nawet jej tytułu. 

Twórcy m.in. Little Nightmares robią nowy horror

Section 9 Interactive to nowo powstałe studio składające się z weteranów branży, w tym specjalistów z dość sporym doświadczeniem. Mowa tutaj o deweloperach biorących udział w pracach m.in. nad Little Nightmares i nadchodzącym Little Nightmares 2. 

W skład Section 9 wchodzą także osoby odpowiedzialne za LittleBigPlanet na przenośnego handhelda PlayStation Vita. Teoretycznie wskazuje to, że pierwszy tytuł studia nie powinien znacznie odejść od tego, do czego przywykliśmy - przygody w 2,5D w bardzo osobliwym stylu graficznym. 

Co ciekawe, nowa produkcja zapowiada się jednak na produkcję 3D i to w rzucie izometrycznym charakterystycznym dla różnych hack'n'slashów. W odróżnieniu od nich mamy tu jednak do czynienia z "grą akcji w konwencji science-fiction". Dość powiedzieć, że zaprezentowane materiały wskazują na dość istotne inspirowanie się również horrorem. 

Pierwsze materiały wideo z nowej gry

Section 9 na swojej stronie oraz oficjalnym profilu na Instagramie zaprezentowało pierwsze krótkie fragmenty rozgrywki z ich nadchodzącej produkcji, która nie ma jeszcze nawet tytułu. Dość rzadko zdarza się, że gra jest pokazana zanim cokolwiek o niej usłyszymy, jednak być może wskazuje to na dość szybki postęp w pracach. 

Nienazwany projekt wygląda na coś w rodzaju izometrycznej wersji Dead Space, jednak ponownie w dość charakterystycznym stylu, choć daleko mu do dość "Burtonowskiego" Little Nightmares. Mimo wszystko zaprezentowane materiały wideo (które obejrzeć możecie na oficjalnej stronie twórców) napawają optymizmem. 

Widzimy na nich bowiem bohatera, który walczy z robotami strzelając w ich czułe punkty, a także z czymś w rodzaju mutantów w kosmosie. Oprócz tego trochę postać używa różnego rodzaju wyposażenia, jak choćby linka z hakiem i potrafi wywalić dziurę w ścianie.

I... to tyle?

Niestety zła wiadomość jest taka, że nic więcej o tej grze na razie nie wiemy i zapewne musimy uzbroić się w cierpliwość, jednak projekt zapowiada się dość ciekawie. Przypominając sobie jednak naprawdę udane Little Nightmares teoretycznie nie mamy o co się martwić. 

Warto również wspomnieć o tym, że sequel ciekawego horroru platformowego wyjdzie już 11 lutego. Tym razem dodane zostaną nowe mechanizmy rozgrywki, takie jak współpraca między dwoma bohaterami i znacznie większe mapy. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >