Zwiastun We persevere
Źródło: https://youtu.be/6qA9iaAUo8k

Fantastyczny zwiastun misji na Marsa. NASA będzie szukać śladów życia na czerwonej planecie

Mars to planeta. która rozgrzewa do czerwoności. Wizja jego kolonizacji staje się coraz bliższa. Kolejni ludzie i organizacje dołączają do następnego wyścigu kosmicznego. NASA postanowiła podzielić się kapitalnym zwiastunem misji “We persevere”. Jej zadaniem będzie szukanie śladów życia na Marsie.

Fantastyczny zwiastun przygotowany przez NASA możemy obejrzeć na końcu artykułu. Znajdziemy w nim wiele nawiązań historycznych.

NASA będzie szukać życia na Marsie

Wyścig kosmiczny toczy się aktualnie o to i czy uda się ludzkości wylądować na Marsie. Niektórzy, np. Elon Musk idą o krok dalej i chcą skolonizować czerwoną planetę. Zjednoczone Emiraty Arabskie z kolei postanowiły zbudować Marsjańskie miasto o czym pisaliśmy tutaj. NASA przedstawiła zwiastun misji, która nazywa się “We persevere”. Jej zadaniem będzie poszukiwanie śladów życia na czerwonej planecie. Jak zapowiadają naukowcy może ona być przełomowa. W zwiastunie możemy znaleźć wiele nawiązań do czasów historycznych. Wyścigu kosmicznego, w którym brały udział ZSRR i USA.

Eksploracja kosmosu

Poszukiwanie życia na Marsie to zdecydowanie jeden z najważniejszych tematów związanych z eksploracją kosmosu. Działa to na wyobraźnię wszystkich ludzi. Specjalne łaziki wysłane amerykańskimi rakietami będą przemierzały czerwoną planetę w poszukiwaniu śladów życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Plan Marsjańskiego miasta wygląda kapitalnie. Powstanie ono również na Ziemi
  2. Nad Polską przelatuje kometa. Niepowtarzalne zjawisko zaobserwujesz gołym okiem
  3. Rosjanie pracują nad rakietami z napędem jądrowym. Ich cel jest jasny - Mars
  4. Naukowcy coraz lepiej rozumieją burzliwą historię Drogi Mlecznej. Czeka nas kolizja z inną galaktyką

Następny artykuł