Techgame.pl
Mars

Unsplash

Zjednoczone Emiraty Arabskie przekładają misję na Marsa. Kraj ma ambitne plany na podbój planety

16 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Marsjańska misja organizowana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie ponownie została przełożona. To pierwsza arabska misja międzyplanetarna. W planach rządu ZEA jest również rozwój osadnictwa na Marsie.

ZEA ponownie przesuwa misję kosmiczną. Sonda badawcza ma za zadanie zbadać Czerwoną Planetę. 

ZEA i ambitne plany marsjańskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie liczą sobie 9,4 mln mieszkańców, jednak znaczna część z nich to obywatele z innych krajów. Choć zaplecze badawcze kraju nie jest wysoko rozwinięte, udało się im już posłać w kosmos dziewięć satelitów. Plany ZEA są jednak o wiele bardziej ambitne i dotyczą m.in. rozwoju osadnictwa na Marsie. Do 2117 roku mają powstać na Czerwonej Planecie pierwsze osady wybudowane przez rząd ZEA. Być może nieco szybciej doczekamy się specjalnej placówki badawczej, która mogłąby symulować warunki marsjańskie, aby przygotować się na podbój planety. 

Start arabskiego satelity

ZEA planowała start swojej sondy Al-Amal (nadzieja) w miniony wtorek, gdy wydarzenie przesunięto na czwartek, 16 lipca w godzinach wieczornych czasu lokalnego. "Po długich naradach Agencja Kosmiczna Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Centrum Kosmiczne im. Muhammada ibn Raszida (szejka Dubaju) ogłaszają, po konsultacjach z Mitsubishi Heavy Industries, dalsze opóźnienie startu sondy Nadzieja" - poinformował rząd kraju. Nowa, konretna data ma zostać wkrótce podana. Sonda ma zostać wystrzelona z japońskich wysp, na których panuje aktualnie niesprzyjająca pogoda - w ten sposób decyzję tłumaczą władze ZEA.

Badanie Marsa

Kosmicznych misji wycelowanych w Mars możemy spodziewać się w kolejnych latach coraz więcej. Jest to podytkowane przede wszystkim chęcią dokładnej analizy planety przed planowanym wysłaniem tam pierwszych załogowych ekspedycji. Marsjańska misja ZEA podytkowana jest chęcią zainspirowania młodego pokolenia do odkrywania, gdy w samym kraju toczą się konflikty i trudności. Sonda Al-Amal skupi się na badaniach zmian temperatury w atmosferze planety.

Podobne artykuły

Merkury na tle Słońca.

Nauka

Najdoskonalsze zdjęcia Słońca. Niewyobrażalne dokonanie nowego teleskopu

Czytaj więcej >
Uran z zaznaczonymi promieniami X

Nauka

Naukowcy odkryli promieniowanie X emitowane przez Uran. Wszystko dzięki zdjęciu sprzed lat

Czytaj więcej >
antonow an 225

Nauka

Artykuły medyczne do Polski dostarczy największy samolot świata. Będzie transmisja z lądowania Antonowa An-225

Czytaj więcej >
Michael

Nauka

Oto model gracza z przyszłości - Michael. Badacze zachęcają do robienia regularnych przerw w graniu

Czytaj więcej >
Zdjęcie Jowisza NASA

Nauka

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

Czytaj więcej >
Spadające gwiazdy

Nauka

Spadające gwiazdy z konstelacji Lutni już od dziś widoczne na nocnym niebie. Kosmiczny spektakl potrwa aż 10 dni

Czytaj więcej >