Metro Exodus Artwork
Źródło: igdb.com

Steam rozdaje za darmo Metro 2033. Pozostałe odsłony serii możemy nabyć za grosze

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
13 Marca 2021

Kolejna promocja na Steamie, która częstuje nas na początek darmową produkcją. Pierwsza część gamingowych adaptacji postapokaliptycznej prozy Dimitrija Glukhovskiego, Metro 2033, wydana w 2010 roku jest obecnie dostępna do pobrania i przypisania do swojej biblioteki Steam zupełnie za darmo. To nie wszystko, gdyż pozostałe tytuły serii zostały objęte naprawdę atrakcyjną promocją.

Metro to uniwersum stworzone przez Dimitrija Glukhowskiego, który w swoich książkach opisał ludzkość żyjącą w tunelach moskiewskiego metra. Po wojnie nuklearnej przetrwanie na powierzchni Ziemi nie wchodzi w grę, gdyż skażenie promieniowaniem jest zabójcze dla człowieka. Podziemną społeczność poznajemy z młodym Artemem, który wyrusza ze swojej wioski, by zapobiec niebezpieczeństwu czającemu się w mrocznych tunelach.

Metro 2033 za darmo na Steam

Gra Metro 2033 oparta jest na książce o tym samym tytule, która rozpoczyna historię Glukhovskiego, więc warto zacząć swoją przygodę z tym uniwersum właśnie od niej. Dzięki temu wejście w ten skomplikowany, a jednocześnie niesamowicie wciągający, świat będzie przebiegało sprawnie i bez przeszkód.

Warto mieć jednak na uwadze, że Metro 2033 to gra z 2010 roku, więc mając ponad dekadę na karku, nie przypomina najnowszych strzelanek, co nie zmienia faktu, że jest świetną produkcją. Dla tych, którzy boją się odbicia od ściany starości, w 2014 roku został wydany remaster - Metro 2033 Redux, który jest świetną opcją dla tych, którym nieco przestarzała oprawa audiowizualna może być ciężką do pokonania przeszkodą. Odświeżona wersja gry jest obecnie do nabycia za 14,39 zł.

Promocja na gry z serii Metro

Seria gier Metro liczy sobie technicznie rzecz biorąc trzy odsłony: Metro 2033, Metro: Last Light oraz Metro Exodus. Jest to trylogia opowiadająca historię Artema, który na przestrzeni kolejnych części rozwija swoją historię w sposób, który nie zaskoczy fanów prozy Glukhovskiego. Nie zmienia to faktu, że historia (tak w książkach, jak i grach) jest naprawdę dobra i wciąga od pierwszych minut spędzonych w uniwersum.

Toyota stworzy pierwsze na świecie inteligentne miasto. Budowa Woven City już ruszyłaToyota stworzy pierwsze na świecie inteligentne miasto. Budowa Woven City już ruszyłaCzytaj dalej

Jednakże warto zaznaczyć, że pierwsze dwie odsłony serii gier Metro doczekały się swoich remasterów, czyli odświeżonych wersji, głównie pod względem oprawy audiowizualnej. Są to odpowiednio Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux. Obie są obecnie przecenione na Steamie, a ich cena wynosi 14,39 zł.

Trzecia odsłona, Metro Exodus, jest już nieco droższa, gdyż zapłacimy za nią obecnie 57,46 zł, jednakże jest to bardzo dobra cena, jak na świetną grę, która swoją premierę miała niespełna dwa lata temu. Jeśli jesteście fanami prozy Glukhovskiego i nie graliście jeszcze w gry, zdecydowanie warto zainteresować się też pakietem wszystkich trzech odsłon - pierwszych dwóch w odświeżonej wersji, zaś trzeciej wraz z pakietem dodatków - w cenie 118,41 zł. Warto się pospieszyć, gdyż wszystkie promocyjne ceny obowiązują tylko do 15 marca bieżącego roku.

źródło: Steam

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł