Maseczka Huami Aeri
Źródło: Strona producenta

Amazfit stworzy przezroczystą, samodezynfekującą się maseczkę

Krystian MowelKrystian Mowel
18 Maja 2020

Huami to marka, która zajmuje się produkcją smartwatchy i smartbandów dla firmy Xiaomi pod szyldem Amazfit. Teraz, pracują oni nad własnym projektem przezroczystej maseczki ochronnej, która będzie posiadał funkcję autodezyfekującą.

Podczas pandemii koronawirusa maseczki ochronne stały się niezwykle popularne. Wiele osób zaczęło przykładać większą uwagę do tego, jak dbają o swoje codzienne nawyki. Zmieniło się również podejście do stosowania ochrony układu oddechowego

Rozwój rynku środków ochronnych

Szerząca się epidemia sprawiła, iż wiele chińskich firm postanowiło zaangażować się w produkcję sprzętu, który może pomóc w walce z koronawirusem. Tak dla przykładu BYD postanowił przenieść siedzibę firmy w inny obszar Chin, aby stworzyć największą fabrykę maseczek ochronnych, z kolei Rokid przerzucił się na produkcję gogli termowizyjnych do mierzenia temperatury. Podobnie stało się z Huami, które nie jest powszechnie znane wielu użytkownikom. Jest to podfirma Xiaomi, które zajmuje się produkcją wearables dla Xiaomi.

Amazfit stworzy wyjątkową maseczkę

Według informacji zebranych przez serwis Techcrunch, Huami pracuje na maseczką już od kilku tygodni. Jest to produkt znacznie bardziej zaawansowany i rozwinięty technologicznie od zwykłej maseczki, którą jesteśmy zobligowani teraz nosić. Maseczka Amazfit będzie wykonana z przezroczystego plastiku. Ponadto, zostanie w niej umieszczony specjalny system dezynfekujący oparty na świetle ultrafioletowym. Proces „czyszczenia” maseczki ma trwać zaledwie 10 minut. Nie ma jeszcze żadnych informacji co do ceny i daty premiery urządzenia, ale z całą pewnością będziemy was o tym informować.

Następny artykuł