Techgame.pl
Maseczka Huami Aeri

Strona producenta

Amazfit stworzy przezroczystą, samodezynfekującą się maseczkę

18 Maja 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Huami to marka, która zajmuje się produkcją smartwatchy i smartbandów dla firmy Xiaomi pod szyldem Amazfit. Teraz, pracują oni nad własnym projektem przezroczystej maseczki ochronnej, która będzie posiadał funkcję autodezyfekującą.

Podczas pandemii koronawirusa maseczki ochronne stały się niezwykle popularne. Wiele osób zaczęło przykładać większą uwagę do tego, jak dbają o swoje codzienne nawyki. Zmieniło się również podejście do stosowania ochrony układu oddechowego

Rozwój rynku środków ochronnych


Szerząca się epidemia sprawiła, iż wiele chińskich firm postanowiło zaangażować się w produkcję sprzętu, który może pomóc w walce z koronawirusem. Tak dla przykładu BYD postanowił przenieść siedzibę firmy w inny obszar Chin, aby stworzyć największą fabrykę maseczek ochronnych, z kolei Rokid przerzucił się na produkcję gogli termowizyjnych do mierzenia temperatury. Podobnie stało się z Huami, które nie jest powszechnie znane wielu użytkownikom. Jest to podfirma Xiaomi, które zajmuje się produkcją wearables dla Xiaomi.

Amazfit stworzy wyjątkową maseczkę


Według informacji zebranych przez serwis Techcrunch, Huami pracuje na maseczką już od kilku tygodni. Jest to produkt znacznie bardziej zaawansowany i rozwinięty technologicznie od zwykłej maseczki, którą jesteśmy zobligowani teraz nosić. Maseczka Amazfit będzie wykonana z przezroczystego plastiku. Ponadto, zostanie w niej umieszczony specjalny system dezynfekujący oparty na świetle ultrafioletowym. Proces „czyszczenia” maseczki ma trwać zaledwie 10 minut. Nie ma jeszcze żadnych informacji co do ceny i daty premiery urządzenia, ale z całą pewnością będziemy was o tym informować.

Podobne artykuły

Meteoryty Erg Chech

Nauka

Naukowcy znaleźli niezwykły meteoryt. Jest starszy od Ziemi

Czytaj więcej >
"Pająki" na Marsie

Nauka

NASA udokumentowała pająki na powierzchni Marsa. Naukowcy wyjaśniają pochodzenie struktur

Czytaj więcej >
Księżyc

Nauka

Polscy naukowcy rozpoczęli ważny projekt. Celem jest wydobycie rzadkiego surowca na Księżycu

Czytaj więcej >
Chmura na Marsie

Nauka

Naukowcy poznali zagadkę tajemniczej chmury na Marsie. Zaskakujące rozwiązanie

Czytaj więcej >
Powierzchnia Marsa i element łazika Perseverance

Nauka

NASA udostępniła nowe zdjęcia z Marsa. Pierwsze obrazy z krateru Jezoro

Czytaj więcej >
Asteroidy

Nauka

Naukowcy zbadali niezwykłą asteroidę. Na jej powierzchni mogło powstać życie

Czytaj więcej >