Techgame.pl
Kino domowe

Pixabay.com

Netia zaskoczyła wszystkich swoją nową ofertą. Niemal 40 kanałów telewizyjnych za darmo

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Abonenci Netii dostali w tym roku mikołajkowy prezent od swojego operatora. Firma postanowiła udostępnić aż 38 kanałów telewizyjnych swoim klientom bez żadnych dodatkowych opłat. Za darmo będą one dostępne przez nieco ponad miesiąc.

  • Darmowa telewizja od Netii z okazji Mikołajek

  • 38 kanałów będzie dostępne za darmo do 10 stycznia

  • Klasyczna telewizja zaczyna przeżywać swój renesans?

W czasach niesamowitej popularności serwisów streamingowych takich jak Netflix, HBO czy Prime Video coraz mniej ludzi korzysta już z tradycyjnej telewizji. Zastanawiając się nad tym, co zrobić na obiad, prędzej poszukamy przepisów na YouTubie, niż sprawdzimy godziny emisji programów kulinarnych w TVP.

Netia udostępnia darmowe kanały TV

Mimo że młodemu pokoleniu trudno jest już sobie wyobrazić powrót do czasów oglądania telewizji i dziesiątek reklam pomiędzy i (o, zgrozo!) w trakcie filmów, niektóre firmy ewidentnie zaczynają dostrzegać zalety tego tradycyjnego rozwiązania.

Zobacz również: Możesz dostać emeryturę po zmarłej osobie. Jest tylko jeden warunek

Mowa tu nie tylko o Netii. Trwają obecnie testy nowej usługi Netflixa. Obecnie tylko we Francji, więc nie mamy jeszcze do nich dostępu. Chodzi o usługę Netflix Direct. Serwis postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy mają problem z wyborem filmu lub serialu, który chcieliby obejrzeć, więc Netflix postanowił uruchomić kanał, na którym będzie leciała ustalona przez serwis ramówka.

Wielki powrót kanałów telewizyjnych?

Trudno nazwać Netflix Direct czymś innym niż… kanałem telewizyjnym. Z pewnością formuła będzie nieco inna niż ta znana nam z TVP, ale… Cóż, idea pozostaje ta sama. Po raz kolejny historia zatacza zabawne koło.

Zobacz również: "Rolnik szuka żony": Nagranie wystarczyło, by posypały się pytania o ciążę Marty

Serwisy streamingowe właśnie w taki sposób wyparły telewizję - pozwalały użytkownikom wybrać, co w danej chwili będą oglądać. Teraz wracają do idei, którą obaliły - transmitowania określonych w ramówce programów. Niesamowite.

TV od Netii

A co proponuje nam Netia? Klienci tej firmy uzyskają bezpłatny dostęp do 38 kanałów telewizji. Wśród nich znajdziemy kanały z serii AXN, BBC, FOX, FilmBox czy TVN. Nie zabraknie też takich perełek jak Discovery Channel, National Geografic czy Kino Polska.

Miłośnicy kreskówek również otrzymają pokaźny wybór, gdyż w ofercie dostępne będą między innymi Boomerang, Disney Channel, Disney Junior czy Cartoon Network, który z pewnością kojarzą dorastający w latach 90. i późniejszych. To tam można było wówczas oglądać Johnny’ego Bravo czy Chojraka Tchórzliwego Psa.

Darmowe TV nie potrwa wiecznie

Promocja Netii będzie trwała jedynie do 10 stycznia 2021. Po tym okresie abonenci będą mogli zapewne zachować kanały za dodanie odpowiedniej dopłaty do swoich miesięcznych rachunków. 

Trzeba jednak przyznać, iż jest to ciekawy i odrobinę nostalgiczny prezent mikołajkowy od polskiego operatora sieci. Miesiąc z pewnością wystarczy tym, którzy będą chcieli sprawdzić, czy idea klasycznej telewizji ma rację bytu w ich domach. Być może powróci rodzinne oglądanie ulubionego serialu w niedzielę o 20:00?

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >