Kino domowe
Źródło: Pixabay.com

Netia zaskoczyła wszystkich swoją nową ofertą. Niemal 40 kanałów telewizyjnych za darmo

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
6 Grudnia 2020

Abonenci Netii dostali w tym roku mikołajkowy prezent od swojego operatora. Firma postanowiła udostępnić aż 38 kanałów telewizyjnych swoim klientom bez żadnych dodatkowych opłat. Za darmo będą one dostępne przez nieco ponad miesiąc.

  • Darmowa telewizja od Netii z okazji Mikołajek
  • 38 kanałów będzie dostępne za darmo do 10 stycznia
  • Klasyczna telewizja zaczyna przeżywać swój renesans?

W czasach niesamowitej popularności serwisów streamingowych takich jak Netflix, HBO czy Prime Video coraz mniej ludzi korzysta już z tradycyjnej telewizji. Zastanawiając się nad tym, co zrobić na obiad, prędzej poszukamy przepisów na YouTubie, niż sprawdzimy godziny emisji programów kulinarnych w TVP.


Netia udostępnia darmowe kanały TV


Mimo że młodemu pokoleniu trudno jest już sobie wyobrazić powrót do czasów oglądania telewizji i dziesiątek reklam pomiędzy i (o, zgrozo!) w trakcie filmów, niektóre firmy ewidentnie zaczynają dostrzegać zalety tego tradycyjnego rozwiązania.

Zobacz również:Możesz dostać emeryturę po zmarłej osobie. Jest tylko jeden warunek


Mowa tu nie tylko o Netii. Trwają obecnie testy nowej usługi Netflixa. Obecnie tylko we Francji, więc nie mamy jeszcze do nich dostępu. Chodzi o usługę Netflix Direct. Serwis postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy mają problem z wyborem filmu lub serialu, który chcieliby obejrzeć, więc Netflix postanowił uruchomić kanał, na którym będzie leciała ustalona przez serwis ramówka.

NASA chce kupić pył z Księżyca. Nie uwierzysz ile pieniędzy wydadzą, zaskakująca sumaNASA chce kupić pył z Księżyca. Nie uwierzysz ile pieniędzy wydadzą, zaskakująca sumaCzytaj dalej


Wielki powrót kanałów telewizyjnych?


Trudno nazwać Netflix Direct czymś innym niż… kanałem telewizyjnym. Z pewnością formuła będzie nieco inna niż ta znana nam z TVP, ale… Cóż, idea pozostaje ta sama. Po raz kolejny historia zatacza zabawne koło.

Zobacz również:"Rolnik szuka żony": Nagranie wystarczyło, by posypały się pytania o ciążę Marty


Serwisy streamingowe właśnie w taki sposób wyparły telewizję - pozwalały użytkownikom wybrać, co w danej chwili będą oglądać. Teraz wracają do idei, którą obaliły - transmitowania określonych w ramówce programów. Niesamowite.

Teksty wybrane dla Ciebie:


TV od Netii


A co proponuje nam Netia? Klienci tej firmy uzyskają bezpłatny dostęp do 38 kanałów telewizji. Wśród nich znajdziemy kanały z serii AXN, BBC, FOX, FilmBox czy TVN. Nie zabraknie też takich perełek jak Discovery Channel, National Geografic czy Kino Polska.


Miłośnicy kreskówek również otrzymają pokaźny wybór, gdyż w ofercie dostępne będą między innymi Boomerang, Disney Channel, Disney Junior czy Cartoon Network, który z pewnością kojarzą dorastający w latach 90. i późniejszych. To tam można było wówczas oglądać Johnny’ego Bravo czy Chojraka Tchórzliwego Psa.

Eksperymentalny program Chin. Chcą dosłownie zapanować nad pogodą, niewiarygodna technologiaEksperymentalny program Chin. Chcą dosłownie zapanować nad pogodą, niewiarygodna technologiaCzytaj dalej


Darmowe TV nie potrwa wiecznie


Promocja Netii będzie trwała jedynie do 10 stycznia 2021. Po tym okresie abonenci będą mogli zapewne zachować kanały za dodanie odpowiedniej dopłaty do swoich miesięcznych rachunków.


Trzeba jednak przyznać, iż jest to ciekawy i odrobinę nostalgiczny prezent mikołajkowy od polskiego operatora sieci. Miesiąc z pewnością wystarczy tym, którzy będą chcieli sprawdzić, czy idea klasycznej telewizji ma rację bytu w ich domach. Być może powróci rodzinne oglądanie ulubionego serialu w niedzielę o 20:00?

Dron nagrał niepokojący film. Pokazuje katastrofę legendarnego urządzeniaDron nagrał niepokojący film. Pokazuje katastrofę legendarnego urządzeniaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. WHO ostrzega. W Afryce wybuchła nowa epidemia, nie żyją już 172 osoby
  2. Specjaliści biją na alarm, 5 produktów na zgubny wpływ na serce
  3. NASA obchodzi 25 rocznicę startu ważnej misji. Pokazano zjawiskowy film
  4. Pierwszy poważny spór o Marsa. Niewiarygodne zapędy Elona Muska mogą być powstrzymane
  5. Znalazł rzecz, na którą nikt nie zwróciłby uwagi. Eksperci aż osłupieli, mężczyzna będzie milionerem
  6. Lipińska staje w obronie Siwiec po śmierci jej psa. "Ludzie są podli i bez serca! Co jest z wami nie tak?"
  7. Banalny sposób na zwiększenie swojej emerytury. ZUS ujawnił rozwiązanie, z którego mało kto korzysta

Następny artykuł