Techgame.pl > Technologie > Netia zaskoczyła wszystkich swoją nową ofertą. Niemal 40 kanałów telewizyjnych za darmo
Gabriela Sicińska
Gabriela Sicińska 19.03.2022 05:20

Netia zaskoczyła wszystkich swoją nową ofertą. Niemal 40 kanałów telewizyjnych za darmo

Kino domowe
Pixabay.com
  • Darmowa telewizja od Netii z okazji Mikołajek

  • 38 kanałów będzie dostępne za darmo do 10 stycznia

  • Klasyczna telewizja zaczyna przeżywać swój renesans?

W czasach niesamowitej popularności serwisów streamingowych takich jak Netflix, HBO czy Prime Video coraz mniej ludzi korzysta już z tradycyjnej telewizji. Zastanawiając się nad tym, co zrobić na obiad, prędzej poszukamy przepisów na YouTubie, niż sprawdzimy godziny emisji programów kulinarnych w TVP.

Netia udostępnia darmowe kanały TV

Mimo że młodemu pokoleniu trudno jest już sobie wyobrazić powrót do czasów oglądania telewizji i dziesiątek reklam pomiędzy i (o, zgrozo!) w trakcie filmów, niektóre firmy ewidentnie zaczynają dostrzegać zalety tego tradycyjnego rozwiązania.

Zobacz również: Możesz dostać emeryturę po zmarłej osobie. Jest tylko jeden warunek

Mowa tu nie tylko o Netii. Trwają obecnie testy nowej usługi Netflixa. Obecnie tylko we Francji, więc nie mamy jeszcze do nich dostępu. Chodzi o usługę Netflix Direct. Serwis postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy mają problem z wyborem filmu lub serialu, który chcieliby obejrzeć, więc Netflix postanowił uruchomić kanał, na którym będzie leciała ustalona przez serwis ramówka.

Wielki powrót kanałów telewizyjnych?

Trudno nazwać Netflix Direct czymś innym niż… kanałem telewizyjnym. Z pewnością formuła będzie nieco inna niż ta znana nam z TVP, ale… Cóż, idea pozostaje ta sama. Po raz kolejny historia zatacza zabawne koło.

Zobacz również: "Rolnik szuka żony": Nagranie wystarczyło, by posypały się pytania o ciążę Marty

Serwisy streamingowe właśnie w taki sposób wyparły telewizję - pozwalały użytkownikom wybrać, co w danej chwili będą oglądać. Teraz wracają do idei, którą obaliły - transmitowania określonych w ramówce programów. Niesamowite.

TV od Netii

A co proponuje nam Netia? Klienci tej firmy uzyskają bezpłatny dostęp do 38 kanałów telewizji. Wśród nich znajdziemy kanały z serii AXN, BBC, FOX, FilmBox czy TVN. Nie zabraknie też takich perełek jak Discovery Channel, National Geografic czy Kino Polska.

Miłośnicy kreskówek również otrzymają pokaźny wybór, gdyż w ofercie dostępne będą między innymi Boomerang, Disney Channel, Disney Junior czy Cartoon Network, który z pewnością kojarzą dorastający w latach 90. i późniejszych. To tam można było wówczas oglądać Johnny’ego Bravo czy Chojraka Tchórzliwego Psa.

Darmowe TV nie potrwa wiecznie

Promocja Netii będzie trwała jedynie do 10 stycznia 2021. Po tym okresie abonenci będą mogli zapewne zachować kanały za dodanie odpowiedniej dopłaty do swoich miesięcznych rachunków. 

Trzeba jednak przyznać, iż jest to ciekawy i odrobinę nostalgiczny prezent mikołajkowy od polskiego operatora sieci. Miesiąc z pewnością wystarczy tym, którzy będą chcieli sprawdzić, czy idea klasycznej telewizji ma rację bytu w ich domach. Być może powróci rodzinne oglądanie ulubionego serialu w niedzielę o 20:00?

Tagi: Telewizor