Techgame.pl
Kino domowe

Pixabay.com

Netia zaskoczyła wszystkich swoją nową ofertą. Niemal 40 kanałów telewizyjnych za darmo

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Abonenci Netii dostali w tym roku mikołajkowy prezent od swojego operatora. Firma postanowiła udostępnić aż 38 kanałów telewizyjnych swoim klientom bez żadnych dodatkowych opłat. Za darmo będą one dostępne przez nieco ponad miesiąc.

  • Darmowa telewizja od Netii z okazji Mikołajek

  • 38 kanałów będzie dostępne za darmo do 10 stycznia

  • Klasyczna telewizja zaczyna przeżywać swój renesans?

W czasach niesamowitej popularności serwisów streamingowych takich jak Netflix, HBO czy Prime Video coraz mniej ludzi korzysta już z tradycyjnej telewizji. Zastanawiając się nad tym, co zrobić na obiad, prędzej poszukamy przepisów na YouTubie, niż sprawdzimy godziny emisji programów kulinarnych w TVP.

Netia udostępnia darmowe kanały TV

Mimo że młodemu pokoleniu trudno jest już sobie wyobrazić powrót do czasów oglądania telewizji i dziesiątek reklam pomiędzy i (o, zgrozo!) w trakcie filmów, niektóre firmy ewidentnie zaczynają dostrzegać zalety tego tradycyjnego rozwiązania.

Zobacz również: Możesz dostać emeryturę po zmarłej osobie. Jest tylko jeden warunek

Mowa tu nie tylko o Netii. Trwają obecnie testy nowej usługi Netflixa. Obecnie tylko we Francji, więc nie mamy jeszcze do nich dostępu. Chodzi o usługę Netflix Direct. Serwis postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy mają problem z wyborem filmu lub serialu, który chcieliby obejrzeć, więc Netflix postanowił uruchomić kanał, na którym będzie leciała ustalona przez serwis ramówka.

Wielki powrót kanałów telewizyjnych?

Trudno nazwać Netflix Direct czymś innym niż… kanałem telewizyjnym. Z pewnością formuła będzie nieco inna niż ta znana nam z TVP, ale… Cóż, idea pozostaje ta sama. Po raz kolejny historia zatacza zabawne koło.

Zobacz również: "Rolnik szuka żony": Nagranie wystarczyło, by posypały się pytania o ciążę Marty

Serwisy streamingowe właśnie w taki sposób wyparły telewizję - pozwalały użytkownikom wybrać, co w danej chwili będą oglądać. Teraz wracają do idei, którą obaliły - transmitowania określonych w ramówce programów. Niesamowite.

TV od Netii

A co proponuje nam Netia? Klienci tej firmy uzyskają bezpłatny dostęp do 38 kanałów telewizji. Wśród nich znajdziemy kanały z serii AXN, BBC, FOX, FilmBox czy TVN. Nie zabraknie też takich perełek jak Discovery Channel, National Geografic czy Kino Polska.

Miłośnicy kreskówek również otrzymają pokaźny wybór, gdyż w ofercie dostępne będą między innymi Boomerang, Disney Channel, Disney Junior czy Cartoon Network, który z pewnością kojarzą dorastający w latach 90. i późniejszych. To tam można było wówczas oglądać Johnny’ego Bravo czy Chojraka Tchórzliwego Psa.

Darmowe TV nie potrwa wiecznie

Promocja Netii będzie trwała jedynie do 10 stycznia 2021. Po tym okresie abonenci będą mogli zapewne zachować kanały za dodanie odpowiedniej dopłaty do swoich miesięcznych rachunków. 

Trzeba jednak przyznać, iż jest to ciekawy i odrobinę nostalgiczny prezent mikołajkowy od polskiego operatora sieci. Miesiąc z pewnością wystarczy tym, którzy będą chcieli sprawdzić, czy idea klasycznej telewizji ma rację bytu w ich domach. Być może powróci rodzinne oglądanie ulubionego serialu w niedzielę o 20:00?

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >