Techgame.pl
911 Operator Interactive Movie Trailer

youtube.com/IRON WOLF STUDIO/kadr z filmu

Pojawił się zwiastun interaktywnego filmu 911 Operator. Twórcy zacierają granicę między filmem a grą

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Idea interaktywnych filmów pojawiła się już kilka lat temu. Niemniej jeszcze nikt nie wziął się za ten rodzaj przekazu na poważnie. Ten stan rzeczy zamierza zmienić polskie Iron Wolf Studio, które uzyskało licencję bardzo udanego symulatora

  • Polskie Iron Wolf Studio stworzy nowy pełnometrażowy film interaktywny

  • Produkcja będzie bazowała na polskiej grze 911 Operator

  • Zwiastun wygląda bardzo obiecująco

  • Film ukaże się na platformie Steam w 2022 roku

Gra 911 Operator ukazała się w 2017 roku. Jest to bardzo dobrze przyjęty symulator operatora numeru alarmowego, w którym naszym zadaniem jest odbieranie zgłoszeń i zarządzanie wszelkimi potrzebnymi służbami w celu realizacji zgłoszenia, jak również dawanie wskazówek poszkodowanym.

Filmowa adaptacja 911 Operator

Za 911 Operator odpowiada polskie studio Jutsu Games, które zyskało rozgłos właśnie dzięki temu udanemu symulatorowi. Gra jest dostępna zarówno na konsolach, jak i PC oraz urządzeniach mobilnych z systemem Android bądź iOS. Jest to idealna gra na kilka wieczorów, która potrafi wciągnąć i, przede wszystkim, dać nam do myślenia.

Symulator bardzo dobrze oddaje realia pracy na słuchawce telefonu alarmowego. Jest to jedna z najbardziej stresujących prac, podczas której od naszych decyzji zależy często ludzkie życie. Gra oddaje to naprawdę dobrze. 911 Operator oferuje tryb fabularny, którego akcja rozgrywa się w sześciu polskich miastach.

Interaktywny film

Właśnie symulator operatora numeru alarmowego posłuży za temat nowego interaktywnego filmu studia Iron Wolf. Dotąd zdecydowanie najbardziej znanym wśród graczy wytworem tego gatunku był Bandersnatch - odcinek serialu Black Mirror, który można było obejrzeć (czy może zagrać?) na Netflixie. Nie należał on do najbardziej udanych prób połączenia filmu i gry, ale zdecydowanie przetarł kilka szlaków.

Ideą filmu interaktywnego jest pewna władza, którą twórcy oddają w ręce widzów. Podczas oglądania co jakiś czas będziemy mogli podjąć jakąś decyzję odnośnie wypowiedzi bohatera lub jego dalszych działań, co w założeniu ma sprawić, że każdy ponowny seans będzie nieco inną historią. Bandersnatch próbował to zrobić, ale niekoniecznie mu to wyszło. Być może Operator 911 poradzi sobie z tym lepiej.

Interaktywne „seriale” TellTale Games

Jak dotąd zdecydowanie najbliższą idei interaktywnego filmu były produkcje niedziałającego już studia TellTale Games. Swego czasu studio święciło tryumfy, wydając bardzo udaną grę osadzoną w świecie serialu The Walking Dead, później dokładając jeszcze kolejny hit pod tytułem The Wolf Among Us, bazujący na serii komiksów Fables.

Były to podzielone na kilkugodzinne odcinki gry fabularne, w których główną oś rozgrywki stanowiły scenki, podczas których wybieraliśmy opcje dialogowe naszego bohatera, które skutkowały konsekwencjami w przyszłości. Dokładnie to samo chce zrobić Iron Wolf Studio. Tyle że za pomocą nagrań prawdziwych aktorów.

Czy to się uda? Trudno powiedzieć, jednakże pierwszy raz ktoś bierze się za pełnometrażowy film interaktywny i tym razem robi to studio, na co dzień zajmujące się tworzeniem gier. Myślę, że to ma szansę naprawdę się udać. Opublikowany właśnie zwiastun daje nadzieję na naprawdę dobrą produkcję, trzymamy więc kciuki za zespół z Katowic i czekamy na dalsze wieści. Premiera filmu na Steamie planowana jest na 2022 rok.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Top 7 najlepszych gier survialowych na PC

  • Pojawiły się pierwsze recenzje Hitmana 3. IO Interactive dało radę

  • Mężczyzna wyrzucił dysk z Bitcoinami na wysypisko. W środku znajduje się ponad miliard złotych

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >