Techgame.pl
Artwork z postaciami z Overwatcha

igdb.com

Overwatch 2 nadchodzi. Oficjalna zapowiedź na BlizzConline 2021

20 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

To jest ten moment. Nadeszła zapowiedź, na którą wszyscy czekaliśmy. Nadeszła zapowiedź… zapowiedzi Overwatcha 2, która będzie miała miejsce w lutym. Jeff Kalpan oficjalnie potwierdził, że usłyszymy więcej o nowej odsłonie strzelanki

  • Nowa mapa w Overwatchu już dostępna

  • Kanezaka zawiera zapowiedzi przyszłości uniwersum

  • Na BlizzConline 2021 zostanie zapowiedziany Overwatch 2

Wielu graczy z utęsknieniem wygląda kontynuacji Overwatcha - sieciowej strzelanki, która wyszła spod skrzydeł Blizzarda w 2016 roku. Nie obyło się wówczas bez kontrowersji związanych ze zbyt odważnym ukazaniem w grze postaci kobiecych, co jednakże tylko przysporzyło popularności grze twórców World of Warcraft.

Blizzard zapowie Overwatcha 2 na BlizzConline

Rozmowa z Jeffem Kaplanem odbyła się przy okazji wprowadzenia nowej mapy do gry Overwatch, czego nikt się nie spodziewał. W ciągu ostatniego roku zdecydowanie największą nowością było wprowadzenie postaci Echo, lecz od dawna gracze nie otrzymali całkowicie nowej lokacji.

Nowa mapa o nazwie Kanezaka jest naszpikowana easter eggami, również takimi, które zapowiadają przyszłość marki Blizzarda. Na mapie znajdziemy odniesienia do kontynuacji hitu z 2016 roku oraz graffiti zapowiadające nową postać, która zapewne niebawem pojawi się w pierwszej części Overwatcha.

Kanezaka opowie historię braci

Mapa to nie tylko nowe miejsce starć, lecz także konkretny pakiet informacji rozszerzających uniwersum Overwatch, które fascynuje graczy od lat. Blizzard zresztą bardzo dba o to, by gra była czymś więcej niż tylko sieciową strzelanką i wychodzi mu to fenomenalnie. Wystarczy obejrzeć zeszłoroczny film zapowiadający sequel Overwatcha.

Kanezaka przybliży nam historię braci Shimada. Obaj stanowią potężne jednostki natarcia, potrafiące odmienić sytuację na polu bitwy, jeśli zostaną odpowiednio poprowadzone. Mowa oczywiście o Hanzo i Genjim

Świat wykreowany przez Blizzard

Pierwszy z nich potrafi odmienić losy bitwy poprzez posyłanie śmiercionośnych strzał przez całe pole bitwy, co często skutkuje tym, że przeciwnik nawet nie wie, skąd nadszedł śmiertelny cios. Z kolei Genji to mistrz walki na krótki dystans. Pojawia się znikąd, skacze po polu bitwy niczym śmiertelne tornado, wymachując kataną i miotając morderczymi shurikenami.

A to jedynie dwie postaci z niezwykle bogatego świata Overwatcha. Nawet jeśli nie jest się fanem samej gry, warto sięgnąć do bogatych materiałów na temat uniwersum gry, które można bez trudu znaleźć na YouTube oraz na wielu stronach poświęconych Overwatchowi.

Zapowiedź Overwatcha 2 na BlizzConline 2021

W lutym odbędzie się konwent Blizzarda w trybie online, który zyskał nazwę BlizzConline 2021. Będzie można uczestniczyć w wydarzeniu bez wychodzenia z domu. Na imprezie będzie można dowiedzieć się zapewne wielu rzeczy na temat nadchodzących projektów Blizzarda.

Obiecana została również oficjalna zapowiedź Overwatcha 2, więc prawdopodobnie poznany w końcu planowaną datę ukazania się gry. Pierwsza część cieszy się niesłabnącą popularnością, więc wielu graczy z radością powita jej kontynuację.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >