Techgame.pl
Karta wpłatnicza

https://www.zrzutka.pl/blog/208/karta-wplatnicza-szukamy-testerow

Brak pieniędzy to nie problem. Nadchodzi karta wpłatnicza, rewolucyjny wynalazek Polaków

26 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Karta wpłatnicza to nowy wynalazek polskiego serwisu crowdfundingowego Zrzutka.pl. Rewolucyjna forma płatności ma rozwiązać problem braku terminala płatniczego, zwłaszcza w przypadku małych przedsiębiorstw. Karta wejdzie do użytku już za kilka miesi

Do drzwi dzwoni dostawca z pizzą, już za chwilę dostaniesz zamówiony, z niecierpliwością wyczekiwany obiad. Okazuje się jednak, że dostawca nie ma terminala, a gotówki już w zasadzie nie używasz. Nowy wynalazek portalu Zrzutka.pl rozwiąże problem bez konieczności odbywania wycieczki do bankomatu i wątpliwej przyjemności jedzenia zimnej pizzy.

Nowy wynalazek do przekazywania pieniędzy

Problem braku możliwości płatności kartą dotyczy wielu firm. Najczęściej dotyczy jednoosobowych działalności gospodarczych, co sprawia, że na przykład hydraulikowi zwykle nie zapłacimy w formie elektronicznej. Fizjoterapeucie również. 

Zdarzają się oczywiście wyjątki, lecz dla małej firmy utrzymanie terminala płatniczego jest po prostu nieopłacalne. W obecnych czasach jest to poważny problem, gdyż od rozpoczęcia pandemii aż 24% Polaków całkowicie zrezygnowało lub mocno ograniczyło użycie gotówki.

Karta wpłatnicza zrewolucjonizuje płatności bezgotówkowe

Nowy wynalazek platformy Zrzutka.pl w dużej mierze rozwiąże problem braku terminala. Do przekazania pieniędzy wystarczy tylko karta wpłatnicza oraz smartfon. Tylko tyle. To pierwsze takie rozwiązania na świecie. Testy zostały zakończone powodzeniem i produkt ma trafić na polski rynek już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Jak to działa?

Karta wpłatnicza będzie swego rodzaju wpłatomatem mieszczącym się w portfelu. Gdyby dostawca pizzy nie miał terminala, lecz był wyposażony w taką właśnie kartę, bez problemu moglibyśmy przekazać mu pieniądze wprost na konto przypisane do karty.

Wystarczy posiadać smartfon i… gotowe. Aby zapłacić właścicielowi karty wpłatniczej, wystarczy zbliżyć do niej telefon z NFC lub zeskanować z niej kod QR (co jest genialnym rozwiązaniem problemu braku funkcji NFC w wielu smartfonach). 

Wówczas zostaniemy przekierowani do strony, na której będziemy mogli wybrać odpowiadający nam sposób dokonania wpłaty - BLIK lub płatność błyskawiczna - po czym pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie odbiorcy w ciągu kilku minut.

  1. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko

  2. Smak wakacji, który zrobisz w kilka chwil. Przepyszne ziemniaki pieczone po grecku, mamy najlepszy przepis

  3. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało

Kiedy i za ile?

Karta ma być dostępna już w pierwszym kwartale przyszłego roku, wciąż jednak nie jest znana cena takiej przyjemności. Zrzutka.pl zapewnia jednak, że będzie to powszechnie dostępne, opłacalne rozwiązanie, które będą mogli nabyć wszyscy chętni. 

Idea karty wpłatniczej brzmi naprawdę dobrze. Jeśli zgodnie z zapowiedzią będzie bezproblemowo przekazywała pieniądze w ciągu zaledwie kilku minut, może wprowadzić prawdziwą rewolucję na polskim rynku. Być może za kilka lat terminale zostaną zastąpione nowym wynalazkiem Polaków?

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >