Techgame.pl
Playstation 5 w samochodzie

youtube.com/Avionyx/kadr z filmu

Boty wykupują nową partię PlayStation 5. W kilka minut nie było śladu po dostawie

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Nadeszła jedna z długo wyczekiwanych dostaw PlayStation 5. I oczywiście już nic po niej nie zostało. Ba, nie było czego szukać już po kilku minutach od startu sprzedaży. Nie byłoby to wcale dziwne, biorąc pod uwagę olbrzymi popyt na konsolę Sony. Jednakże

  • Nowy nakład PS5 rozszedł się w kilka minut

  • Urządzenia zostały wykupione z wykorzystaniem bota Carnage

  • Sklep GAME zamierza walczyć z nieuczciwymi kupującymi

Ja teraz spoglądamy na końcówkę 2020 roku, to można bez wątpienia powiedzieć, że obfitowała ona w wyjątkowo dziwne premiery. Cyberpunk 2077, który był sukcesem finansowym i katastrofą wizerunkową, konsole nowej generacji, które również wzbudziły bardzo wiele skrajnych emocji… Działo się sporo. I jak widać, w przypadku konsol Sony, dzieje się nadal.

Nowy nakład PlayStation 5 zgarnęły boty

Dziś rano do sprzedaży weszły kolejne egzemplarze PS5. Jak można się było spodziewać, nakład rozszedł się błyskawicznie. Niestety rywalizacja była daleka od uczciwej, gdyż pogoń za konsolami zdominowały boty. Brytyjska firma GAME potwierdziła, że w kilka minut wyprzedały się ponad 2 tysiące konsol i niestety zostały one zgarnięte właśnie przez boty.

Jak to zwykle w wyścigu między maszyną a człowiekiem bywa, uczciwi klienci musieli obejść się smakiem, gdyż zakup konsoli był w zasadzie niemożliwy, gdyż boty zdominowały cały serwer. Niekiedy jeden użytkownik „zabezpieczał” nawet kilkanaście egzemplarzy konsoli, a wszystko dzięki wykupionemu oprogramowaniu.

Carnage Bot 

Okazuje się, że w przypadku sklepu GAME, użytkownicy postanowili sobie ułatwić życie posługując się botem Carnage - oprogramowaniem, które kupuje za nas wyznaczone produkty. Skąd wiadomo, że właśnie tego użyli kombinatorzy? Stąd, że radośnie chwalą się tym na portalach społecznościowych.

Na profilu Carnage Bota pojawiła się masa komentarzy z podziękowaniami zachwyconych użytkowników. Niektórzy z nich chwalili się nawet dziesięcioma konsolami, które udało im się kupić za pośrednictwem oprogramowania. Sami twórcy bota skomentowali to zwycięstwo słowami: To się robi za każdym razem łatwiejsze.

Sklep zamierza walczyć z użytkownikami Carnage Bota

Brytyjski sklep GAME nie zamierza pozostać bezczynny wobec tego skandalicznego precedensu. Zamierza sprawdzić wszystkie złożone zamówienia i ograniczyć ilość egzemplarzy kupowanych przez pojedynczego klienta do zaledwie jednej konsoli. To oczywiście może uderzyć też w uczciwych użytkowników, ale biorąc pod uwagę determinację sklepu, prawdopodobnie nie było ich tym razem zbyt wielu.

Oczywiście kupujący z pewnością nie ucieszą się na wieść o tym, że z ich dziesięciu zakupionych egzemplarzy konsoli dotrze do nich zaledwie jeden… Cóż, jak to mówią, karma wraca. Stosowanie programów takich jak Carnage Bot jest nielegalne i uniemożliwia zakupy uczciwym klientom. To właśnie w ich obronie staje sklep GAME. I bardzo słusznie.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Top 7 najlepszych gier survialowych na PC

  • Pojawiły się pierwsze recenzje Hitmana 3. IO Interactive dało radę

  • Mężczyzna wyrzucił dysk z Bitcoinami na wysypisko. W środku znajduje się ponad miliard złotych

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

źródło: PayEye

Technologie

Polacy wprowadzają nowatorską technologię do zamku i muzeum

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >