Techgame.pl
Hitman

Epic Games Store

Najciekawsze premiery gier w styczniu 2021 roku. W co zagramy w tym miesiącu?

2 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

2021 rok i tak był już przez wielu pożądany przez wzgląd na feralność poprzedniego. Jednakże z perspektywy gracza są powody, dla których nowy rok szykuje się obiecująco. Czas na styczniowy przegląd najciekawszych premier.

 • Najwyraźniej rynek gier będzie potrzebował nieco czasu na rozpędzenie się w 2021

 • Na pierwszy ogień spośród znanych marek pójdzie Hitman

 • Tydzień później będziemy mogli zapoznać się z polskim Medium

 • Trzeba mieć też baczenie na Gods Will Fall oraz nową Twierdzę

W styczniu branża growa będzie jeszcze trochę na kacu i nieliczne tytuły zostaną wypuszczone. Część z nich to na dodatek jedynie porty przerzucone na nową platformę. W ten sposób do szerszego grona dotrą na przykład Werewolf The Apocalypse - Heart of the Forest (Switch) i Ride 4 (PS5, XS S|X). Pośród gier zwiększających zasięgi króluje jednak zremasterowana kolekcja Yakuza. Zestaw od 28 stycznia ma być dostępny w XBOX Game Pass.

Agent 47 ratuje miesiąc 

Duża powtarzalność nie oznacza kompletnego nieurodzaju, a najbardziej oczekiwaną produkcję większość społeczności wskaże zgodnie. Niecałe trzy tygodnie dzielą nas od debiutu Hitmana 3. 

Rzecz jasna nigdy nie można być do końca pewnym, że twórcy niczego nie sknocą. Jednakże akurat w przypadku Hitmana zakład o dobrą jakość byłby w miarę bezpieczny. Twórcy udowodnili, że rozumieją specyfikę serii i trafiają w gusta graczy.

Trzecia część ma się charakteryzować dużą swobodą działania i światem tętniącym życiem. Jeszcze większe zainteresowanie budzi próba przeniesienia tego do wirtualnej rzeczywistości. 

W rozmowie z serwisem Gameinformer producenci opowiedzieli o ekscytacji tą technologią. Pomysł zaimplementowania jej do Hitmana wziął się z naturalnej fascynacji graniem w VR. 

Deweloperzy spróbowali wcześniej zagrać w Firewall: Zero Hour na PS VR, który niesamowicie ich wciągnął. Jest to ekskluzywna dla gogli Sony gra, którą można porównać do Counter-Strike'a. 

Według IO Interactive już ich poprzednie opowieści o Agencie 47 były idealnie skrojone pod VR. Stąd pomysł, aby cała trylogia ukazała się w tej formie. Hitman 3 pojawi się na rynku 20 stycznia. Zagrać będzie można wtedy na PC, PS4, PS5, XONE, XS S|X.

Polski rodzynek

Drugą i chyba ostatnią premierą naprawdę dużego kalibru powinno być polskie Medium. Odkładając na bok patriotyczne myślenie życzeniowe, w tytule spore nadzieje pokłada również branżowy gigant z Redmond, czyli Microsoft. 

Medium to horror, który aktywnie brał udział w kampanii zwiastującej nową generację XBOX-a. Rodacy mieli już w grudniu ratować ubóstwo ekskluzywnych tytułów Microsoftu. Zdecydowano się jednak przełożyć ujrzenie światła dziennego na końcówkę stycznia. 

Argumentem za tym, by przynajmniej spróbować rodzimej propozycji, będzie jej dostępność w usłudze Game Pass od pierwszego dnia. Dwa światy psychologicznego horroru zwiedzimy 28 stycznia. 

Już teraz posiadacze abonamentu mogą wstępnie pobrać grę na Windows 10. Do ściągnięcia jest 45 GB danych. Produkcja dostarcza grafikę w rozdzielczości 4K z wykorzystaniem HDR 10. 

Ze smutkiem wypada stwierdzić, iż właściwie dobiegliśmy do końca spisu tytułów najbardziej oczekiwanych. Niestety ów spis zawiera jedynie... duet. Przyglądając się pozostałym grom trudno z czystym sumieniem polować na powszechnie intrygujące pozycje. 

Znamiona udanej produkcji może nosić Gods Will Fall. Przygodowe dzieło studia Clever Beans trafi na rynek równo z Medium. Można mieć oko również na nową Twierdzę. Spin-off o podtytule Władcy wojny zainteresuje przede wszystkim strategów. Jest szykowany na 26 stycznia.

Miłośnikom grania w stylu retro może spodobać się Cyber Shadow. Jako 8-bitowy ninja gracz będzie musiał przedrzeć się przez zastępy wrogów. Sieczka rozpocznie się 26 stycznia 2021 roku na PC, PS4, XONE i Nintendo Switch. Na uproszczoną grafikę i masę grywalności można liczyć także w przypadku Sword of the Necromancer. Kontynuacja świetnie przyjętej gry pojawi się 28 stycznia na takich samych platformach jak Cyber Shadow.

Najciekawsze premiery gier w styczniu:

 • Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest (Switch) - 7 stycznia

 • Hitman 3 (PC, PS4, XONE, PS5, XSX) - 20 stycznia

 • RIDE 4 (PS5, XSX) - 21 stycznia

 • Cyber Shadow (PC, PS4, XONE, Switch) - 26 stycznia

 • Twierdza: Władcy Wojny (PC) - 26 stycznia

 • Sword of the Necromancer (PC, PS4, XONE, Switch) - 28 stycznia

 • The Medium (PC, XSX) - 28 stycznia

 • Gods Will Fall (PC, PS4, XONE, Switch) - 29 stycznia

undefined

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >