Ratchet & Clank
Źródło: igdb.com

Sony rozdaje prezenty. Ratchet & Clank za darmo, ale trzeba się spieszyć

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
2 Marca 2021

Sony wychodzi naprzeciw przedłużającej się sytuacji pandemicznej na świecie i kontynuuje swoją akcję z zeszłego roku - Play At Home. W jej ramach posiadacze konsol PlayStation otrzymają za darmo grę Ratchet & Clank. Co ważne, posiadanie abonamentu PS Plus nie jest wymagane, by skorzystać z prezentu.

  • Sony rozpoczyna nową edycję akcji Play At Home
  • W jej ramach posiadacze konsol PS4 i PS5 mogą za darmo otrzymać grę Ratchet & Clank
  • Promocja potrwa do 1 kwietnia 2021 roku

W ramach akcji Play At Home, która została rozpoczęta przez Sony w kwietniu ubiegłego roku i miała na celu ułatwienie graczom przetrwania lockdownu spowodowanego pandemią COVID-19. Teraz doczekaliśmy się kontynuacji tej inicjatywy. Posiadacze konsoli PlayStation 4 lub 5 mogą za darmo przypisać do swojego konta grę Ratchet & Clank z 2016 roku. Jednakże promocja jest ograniczona czasowo.

Ratchet & Clank za darmo od Sony

Ci, którzy mieli okazję wejść przed laty w posiadanie konsoli PlayStation 2, z pewnością doskonale znają serię gier pod tytułem Ratchet & Clank. Są to kultowe dziś platformówki, których głównymi bohaterami byli lis Ratchet oraz jego towarzysz, robot Clank. Gra zaskarbiła sobie uwielbienie odbiorców ciekawym światem, poziomami pełnymi platform, walk oraz śrubek.

W 2016 roku ukazał się remake pierwszej odsłony serii i dziś możemy cieszyć się nim w wersji na PS4 oraz PS5. To właśnie odświeżoną pierwszą odsłonę legendarnej serii Sony podaruje użytkownikom swoich konsol. Grę już teraz można za darmo przypisać do swojego konta i cieszyć się posiadaniem tej świetnej platformówki na stałe.

Wielkie plany Sony

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nie mogliśmy narzekać na brak nowych wieści ze strony Japończyków. Oprócz kolejnej edycji akcji Play At Home z darmowym Ratchetem & Clankiem, zapowiedziano kilka innych ciekawych nowości, które czekają nas w bliższej lub dalszej przyszłości. I trzeba przyznać, że dzięki nim na Sony zwróciły się oczy użytkowników z całego świata.

Przede wszystkim została zapowiedziana nowa wersja PlayStation VR. Nowe gogle mają przewyższać poprzedni headset niemal pod każdym względem. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy urządzenie ukaże się w sklepach. Zapowiedziano jedynie, że na pewno nie nastąpi to w 2021 roku.

Gry PlayStation na PC

To jednak nie wszystko, gdyż Sony coraz bardziej zwraca się w stronę graczy PC-towych. Już w ubiegłym roku dostaliśmy porty PC kilku ekskluzywnych tytułów w PlayStation. Wśród nich można wymienić choćby świetne Horizon Zero Dawn czy futurystyczne Detroit: Become Human. A to dopiero początek, gdyż w ubiegłym tygodniu potwierdzono prace nad przeniesieniem Days Gone na komputery osobiste.

Wygląda na to, że Sony postanowiło, w ślad za Microsoftem, rozszerzyć swoje gamingowe działania poza świat konsol i zwrócić się do graczy PC, którzy są przecież gigantyczną częścią rynku. Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się z takiego stanu rzeczy. Tymczasem jednak posiadacze PS mogą za darmo otrzymać grę Ratchet & Clank. Posiadanie PS Plus nie jest konieczne. Promocja trwa do 1 kwietnia 2021 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł