Techgame.pl
Samsung Galaxy Smart Tag

NCC/@_the_tech_guy/Twitter - https://twitter.com/_the_tech_guy/status/1344846241683935232

Nie tylko Apple pracuje nad swoim lokalizatorem. Samsung Galaxy SmartTag na pierwszych zdjęciach

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Samsung Galaxy Smart Tag to propozycja lokalizatora od Samsunga, który chce ubiegnąć w tym rozwiązaniu Apple. W internecie pojawiły się zdjęcia z przechodzenia przez urządzenie certyfikacji NCC.

  • Apple i Samsung pracują nad swoimi lokalizatorami

  • W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia urządzeń ze stajni koreańskiego giganta

  • Lokalizatory mają być pomocne w znajdowaniu różnych rzeczy, które często się nam gubią

Samsung i Apple to takie dwa duże kolosy cały czas skaczące sobie do gardeł. Nic więc dziwnego, że po olbrzymiej liczbie przecieków na temat lokalizatora od Apple, doczekaliśmy się także wieści od Samsunga. 

Tagi od Apple i Samsunga

Ile razy słyszeliśmy już o AirTags - nie sposób zliczyć. Może to odrobina przesady, jednak praktycznie co chwilę odbywało się tyle konferencji na których sprzęt miał zostać zapowiedziany, a ostatecznie nic z tego nie wychodziło. Apple przecież nie lubi się śpieszyć. 

I chociaż wszystkie te pogłoski zdają się być bardzo prawdopodobne, problemy z zapowiedzią AirTags mogą wynikać wprost od Apple. "Gdzie Apple nie może, tam Samsung wyruszy", czyli dość nieudana parafraza klasycznego przysłowia sprawdza się tutaj jak ulał. 

W internecie pojawiły się niedawno pierwsze plotki dotyczące Samsung Galaxy Smart Tag, czyli lokalizatorów od koreańskiego giganta. Te jednak, w przeciwieństwie do pustych teorii na temat AirTags, potwierdzone są rzekomo prawdziwymi zdjęciami produktu. Wszystko dlatego, że ten przeszedł przez certyfikację NCC. 

Samsung Galaxy Smart Tag zmierza wielkimi krokami

Co ciekawe, pierwsze przecieki na temat lokalizatorów wzięły się bezpośrednio z NCC, gdyż opublikowano dokumenty certyfikacyjne, które potwierdzają nie tylko istnienie niewielkiego urządzenia, ale także zdradzają jego rzekomo oficjalną nazwę. Do tego wszystkiego możemy podziwiać autentycznie wyglądające zdjęcia. 

Wszystko dzięki leakerowi @_The_tech_guy, który na Twitterze zamieścił pierwsze obrazki wizualizujące wygląd Taga. Ten zapowiada się w zasadzie tak, jak moglibyśmy się tego spodziewać, więc raczej nie ma powodu nie wierzyć tym przeciekom i uzbroić się w odrobinę cierpliwości. 

Zgadujemy, że oficjalna zapowiedź nastąpi już niedługo, gdyż Samsung planuje wielkie wydarzenie związane z przyszłością linii Galaxy. Według nazwy Smart Tag do niej należy, więc wiele wskazuje na to, że o nim także zostanie coś powiedziane. Jak na razie nie znamy nawet ceny urządzenia ani szacunkowego debiutu. 

Lokalizator w służbie Twoich kluczy

Cała idea lokalizatorów nie jest niczym nowym, jednak pomysły wypływające od Apple czy Samsunga jak najbardziej. Lokalizatory to niewielkie urządzenia, które przypięte do naszych przedmiotów codziennego użytku (kluczy, portfela i tak dalej) pomogą nam je znaleźć dzięki specjalnej aplikacji.

Urządzenie jest aktywowane (jeżeli chodzi o Apple chodzi o apkę "Find My") aplikacją, a następnie rozlega się donośny sygnał dźwiękowy naprowadzający nas na zgubę. Co ciekawe, gigant z Cupertino rzekomo wspierać ma także rozwiązania oparte na rozszerzonej rzeczywistości, więc szukanie igły w stogu siana może być jeszcze łatwiejsze. 

Jak na razie jednak pozostaje nam obejść się smakiem, gdyż słyszymy same plotki i nic oficjalnego. Mimo wszystko jednak warto uzbroić się w cierpliwość - bardzo możliwe, że już niedługo nowoczesne lokalizatory zostaną nam po raz pierwszy pokazane oficjalnie. Samsung, co ciekawe, i tak dłubie nad szeregiem nowoczesnych rozwiązań, jeżeli chodzi o smartfony. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >