Techgame.pl
Screen przedstawiający bohatera w miasteczku w grze TES V: Skyrim

Steam

Skyrim na PlayStation 5 uruchomisz w 60 klatkach. Fanowska modyfikacja czyni cuda

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Jest 2021 rok, a my nadal mówimy o Skyrimie, który światło dzienne ujrzał dekadę temu. Jednoosobowy RPG nadal jest chętnie ogrywany. Ten fenomen jest wynikiem kilku składowych.

  • Pojawiła się możliwość uzyskania 60 klatek w TES V na PS4 i PS5

  • Zachowujemy przy tym szanse na odblokowywanie trofeów

  • Mimo dychy na karku Skyrim dalej potrafi dostarczać frajdy

Skyrim doczekał się wielu modów, a najnowszy pozwala na cieszenie się 60 fps-ami na konsolach PlayStation. Co ważne, zadziała na konsolach poprzedniej i najnowszej generacji.

60 fps w Skyrimie po prostu działa

Istotnym faktem dla łowców osiągnięć jest to, że modyfikacja nie wpływa na możliwość zdobywania trofeów. Jednakże należy mieć na uwadze, iż stanie się tak tylko wtedy, gdy żaden inny mod nie jest zainstalowany. W przeciwnym razie ulepszenie pokłóci się z inną zawartością, a z trofików będą nici.

Autor pliku zastrzega, że niezbędnych jest kilka kroków, aby nagrody profilu były zaliczane. PlayStation nie pozwala na taką funkcjonalność zmodyfikowanym programom, zatem po ściągnięciu i odpaleniu 60 fps trzeba go usunąć lub zablokować. Nie obniży to wtedy liczby klatek, umożliwiając za to zdobywanie trofeów.

Moda przygotowanego przez Wrightona znaleźć można pod tym adresem. Waży zaledwie 379 bajtów. Do tej pory pobrano go ponad 13 tysięcy razy.

Niekończąca się historia

Można wskazać parę czynników, które mają wpływ na wciąż występujące spore zainteresowanie kultowym erpegiem. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na konsekwentną działalność Bethesdy.

Skyrim został wzbogacony o dodatki, a potem wersję Specjalną i Legendarną. Ekspansja dotyczyła też nowych sprzętów. Przez lata dzieło było dostosowywane do nowych urządzeń, jak Switch i gogle VR, aż stało się to memem i zostało żartobliwie skomentowane przez samo studio.

W 2018 roku zaprezentowano zwiastun Skyrim: Very Special Edition. Ton filmiku oraz treść sugerowały humorystyczne odniesienie producentów do swojej działalności. Zaprezentowano bowiem wersję gry na sztuczną inteligencję Alexa. Roześmiane usta szybko zamieniły się w rozdziawione, gdy aplikacja rzeczywiście zagościła na urządzeniach jako przygoda głosowa.

Na popularność Skyrima przekłada się nie tylko to, co robi Bethesda, ale i to... czego nie robi. Ponad dekada oczekiwania na pełnoprawną kontynuację to dość długi okres. Najbardziej oddani miłośnicy świata skazani byli na pozostanie przy TES V lub przeniesienie zainteresowania na spin-off MMO.

W jubileuszowym dla piątej odsłony sagi The Elder Scrolls roku na platformie Steam grę odpala jednocześnie nawet 10 tysięcy użytkowników. Takie dane prezentuje strona SteamDB.

Z kolei według SteamSpy tytuł starczał średnio na 106 godzin. Niektórzy pasjonaci wsiąknęli na nieco dłużej i na Steamie spotkamy użytkowników, którzy nabili w Skyrimie ponad tysiąc godzin. W ostatnich dwóch tygodniach średni czas spędzony w świecie fantasy wynosił 2,5 godziny przy medianie 4 godziny.

W ciągu ostatnich 30 dni grę oceniło na platformie Valve 4 122 osoby, a 97% z nich wyraziło się pochlebnie. Na taką aktywność, poza chęcią eksploracji wielkiego świata, wpływ ma także działalność sceny moderskiej, która niestrudzenie upiększała i rozbudowywała uniwersum.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >