Techgame.pl
Fallout New Vegas

Steam

Interesujące przecieki z Bethedsy. Powstaje Fallout New Vegas 2, TES 6 wyjdzie za parę lat

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Znany leaker uważa, że pod skrzydłami Microsoftu powstaje zarówno Fallout: New Vegas, The Elder Scrolls 6, jak i być może pełnoprawny Fallout 5. Są to oczywiście niepotwierdzone informacje, jednak ich premiery nie powinny nastąpić prędko.

  • Znany leaker Tyler McVicker wskazuje na to, że powstaje Fallout New Vegas 2

  • Jego zdaniem nie należy spodziewać się premiery nowego Fallouta ani TES 6 zbyt szybko

  • W przeszłości McVicker wykazał się zdradzaniem informacji o Half-Life: Alyx długo przed zapowiedzią

Marki Fallout i The Elder Scrolls to jedne z najbardziej znanych serii od Bethesdy. O ile z pewnością wiemy, że powstaje TES 6, o tyle z Falloutem jest dość trudna sytuacja. Znany leaker nieco ją rozjaśnia.

Bethesda dłubie nad TES 6 i nowymi Falloutami

Nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, że studio InXile Entertainment (znane m.in. z serii Wastelands) szuka ludzi do pracy przy nowym projekcie, którym będzie kolejna gra RPG, tylko że w konwencji FPP i do tego z bronią palną. Wtedy też przelewałem swoje nadzieje, że w którejś z rzeczywistości tą grą mógłby okazać się Fallout: New Vegas 2. 

Teraz okazuje się, że być może nadzieje fanów spin-offu legendarnego Fallouta się spełnią. InXile jest od paru lat częścią studiów Microsoftu, zaś w ubiegłym roku dołączyła do nich też cała Bethesda. Oznacza to, że prawa do marki nie grają już aż takiej roli, gdyż wszystko należy do tego samego wydawcy. Mimo wszystko za pierwsze New Vegas odpowiada Obsidian Entertainemnt, który także jest częścią studiów Microsoftu.

Znany i sprawdzony w przeszłości leaker Tyler McVicker zdradza nowe informacje dotyczące przyszłości popularnych marek Bethesdy. Oczywiście zaznaczam od razu, że wszelkie informacje nie są w żaden sposób potwierdzone, jednak stosunkowo zasłużona osoba jak McVicker wskazuje, że "coś może w tym być". 

Nowy Fallout i The Elder Scrolls dopiero za parę lat

Tyler McVicker zasłynął w wielkim świecie gamingu przede wszystkim przez zdradzanie informacji o tym, że nowy Half-Life powstaje i będzie w całości grą VR. Leaker wskazywał na to jeszcze parę lat przed jakąkolwiek zapowiedzią czy poważniejszą spekulacją, gdy wielu fanów zarzucało mu kłamstwa. Wiemy jednak, jak to się skończyło - Half-Life: Alyx okazało się najlepszą grą na VR, jaka kiedykolwiek powstała. 

Teraz leaker zawiesił działalność związaną z ujawnianiem informacji wprost od Valve, gdyż zamierza się skupiać nad większą liczbą wydawców i deweloperów. Tym samym jego kanał na YouTubie Valve News Network przestaje działać pod taką nazwą. Pierwsze informacje, jakie ujawnił, związane są bezpośrednio z Bethesdą. 

W poniższym materiale wideo McVicker wskazał na to, że rzekomo trwają pierwsze prace związane z New Vegas 2, którym tym razem miałaby zająć się Bethesda, a nie twórcy pierwszej części, czyli Obisidian, a także, że po premierze Starfield większa część zespołu zostanie przeniesiona do The Elder Scrolls 6. To jednak nic zaskakującego. 

Bethesda i Obsidian mają pełne ręce roboty

Ciekawsze informacje ujawnił we wpisie na Twitterze, w którym uważa, że Fallout New Vegas 2 pojawi się w drugiej połowie tej dekady, zaś TES 6 zapewne w okolicach 2026-27 roku. Cokolwiek związanego z pełnoprawnym Falloutem 5 należy oczekiwać w latach 30. Starfield zostanie następną grą [wydaną przez Bethesdę - dop. red.], ale i tak trzeba jej dać jeszcze rok - dwa.

I choć może to nieco przypominać wrócenie z fusów i informowanie o tym, co jest pewne (no bo to, że powstanie kolejny Fallout raczej nie jest niczym zaskakującym, o istnieniu TES 6 wiemy już od jakiegoś czasu), to jednak leaker znów informuje o nowinkach ze studia wcześniej, przed jakimikolwiek spekulacjami. Tak naprawdę stosunkowo "przełomowym" przeciekiem jest ten, wedle którego powstanie New Vegas 2.

Bethesda zdaje się mieć w takim razie pełne ręce roboty, jednak Obsidian również nie próżnuje. Studio bowiem wciąż udoskonala survivalowe Grounded, zajmuje się dodatkami do The Outer Worlds, a także będzie odpowiadać za duchowego spadkobiercę Skyrima, czyli Avowed. Co ciekawe, być może któreś z wymienionych studiów będzie odpowiadać za kolejną grę ze świata Gwiezdnych Wojen, gdyż Activision straciło wyłączność do praw tej marki.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >