Techgame.pl
Wasteland

blog.microsoft

Twórcy serii Wasteland pracują nad nowym RPG. Zapowiada się niezwykle ambitna produkcja

9 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Studio InXile pracuje nad dwiema nowymi grami. Jedną z nich jest RPG utrzymany w konwencji pierwszej osoby. Nad grą pracuje Brian Fargo, legendarny twórca takich pozycji jak Wastelands. Nie byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyby okazało się, że to właś

Jakby trochę popuścić wodzę fantazji, możemy wyobrazić sobie rzeczywistość w której powstał Fallout: New Vegas 2. No bo przecież "jedynka" to jedna z najlepiej ocenianych odsłon serii, a zarazem jedna z najbardziej klimatycznych. Na to jednak wciąż raczej nie ma co liczyć.

Wastelands 3 jest tak dobre, że nowe gry nie mogą być złe

Studio InXile Entertainment słynie z dwóch rzeczy: serii Wastelands i legendarnego projektanta Briana Fargo. Całkiem ciekawym smaczkiem w tym wszystkim jest to, że zarówno gra, jak i projektant są niezwykle dobrze rozpoznawalni, szczególnie przez fanów różnego rodzaju produkcji RPG. 

Brianowi Fargo ambicji ciężko odmówić, jednak projektant potrafi je przelewać na kod gry. To w końcu stoi za takimi seriami jak Bard's Tale, Wasteland czy Fallout i choć osobiście nie pracował nad nimi (oprócz serii Wastelands) to znacznie przyczynił się do ich ostatecznego kształtu. 

InXile wydało w ubiegłym roku Wastelands 3, kolejną część postapokaliptycznych gier RPG dla fanów staroszkolnych Falloutów. Produkcja zdobyła świetne recenzje, uznanie graczy, jednak, podobnie jak i inne RPG-i, zasłynęła również bugami. Te, na szczęście, z czasem udało się znacznie ograniczyć. 

Nowa gra od Briana Fargo

Teraz, dzięki ofertom pracy od InXile, możemy mieć pewien wgląd jeżeli chodzi o nadchodzące produkcje od tego studia. Jedna z ofert wystosowana jest dla starszego projektanta rozgrywki, a potencjalny kandydat "połączy siły z twórcami z całego zespołu deweloperskiego, projektując i wdrażając systemy rozgrywki, jak na przykład potężna broń pierwszoosobowa i wyjątkowe zdolności bojowe, które wciągną gracza w sam środek akcji".

Wymogi dla pracownika to przede wszystkim rozumienie istoty gier FPS i RPG. Z kolei oferta dla lead gameplay engineera wymaga od kandydata pasji do gier RPG oraz doświadczenia jeżeli chodzi o pozycje FPP. On sam ma zaś "projektować, implementować i wspierać cechy rozgrywki w nowej pierwszoosobowej strzelance". 

Konkluzja? Studio pracuje aktualnie nad co najmniej jedną grą, która będzie kolejnym RPG-iem, jednak tym razem utrzymanym w konwencji FPP (na temat drugiej wiemy tyle, że znajduje się w bardzo wczesnej fazie). Skojarzenia z nowymi Falloutami, Cyberpunkiem 2077 i The Outer Worlds jak najbardziej zasadne. Kluczowa jest tu również informacja, że w grze znajdzie się broń palna. 

Ale nowy Fallout to się jednak marzy

W ubiegłym roku Microsoft przejął Bethesdę, zaś InXile jest również studiem należącym do giganta z Redmond. Oznacza to, że "jakieś tam" szanse na to, aby twórcy Wastelands 3 pracowali nad nowym Falloutem lub jego spin-offem w rodzaju New Vegas od Obsidianu (a być może nawet nad New Vegas 2, jednak to zbytnie popuszczenie wodzy fantazji) istnieją.

Problem w tym, że raczej marka Fallout nie powróci do Briana Fargo, a on sam zajmie się tworzeniem albo nowego autorskiego RPG-a albo stworzy... Wastlends FPP? To także byłoby całkiem ciekawym pomysłem. Niemniej Obsidan do New Vegas ani marki póki co raczej też nie wróci, bo przecież pracuje nad duchowym spadkobiercą Skyrima, czyli Avowed

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >