Techgame.pl
Facebook

Pixabay

Facebook usprawnia działanie fanpage'y. Już nie będzie więcej "lajków", istotna będzie liczba obserwujących

9 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Facebook wprowadza istotne zmiany w funkcjonowaniu fanpage'y. Jedna z nich może wydawać się dość kontrowersyjna, zniknie bowiem przycisk "Lubię To". Gigant społecznościowy tłumaczy swoją decyzję postawieniem na funkcjonalność, przejrzystość i ko

  • Facebook wprowadza istotne zmiany w zarządzaniu fanpage'ami

  • Znikną "Lubię To" a statystyki skupią się na liczbie obserwujących

  • Strony publiczne mają uzyskać wgląd w aktualności istotne dla siebie

Facebook zdecydował się na zastosowanie dość istotnych zmian w funkcjonowaniu fanepage'y. Wszystko ma zagwarantować znacznie większą wygodę i przejrzystość. Ciężko mi jednak wyobrazić sobie jakąkolwiek podstronę serwisu bez możliwości wciśnięcia "Lubię To". 

Facebook z istotnymi zmianami

Gigant społecznościowy dość regularnie informuje o nowościach, które trafiają do serwisu. Zazwyczaj są to jednak niewielkie usprawnienia lub mało istotne zmiany, więc także mało kto się nimi aż tak przejmuje. Oczywiście zupełnie inną sprawą są rzadkie zmiany funkcjonowania serwisu. 

Niedawno bowiem, wraz z nowym wyglądem przeglądarkowej wersji, doczekaliśmy się naprawdę rewolucyjnych zmian. Do znacznej części z nich już zapewne zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale Facebook poinformował właśnie o kolejnych nowościach, do których szczególnie posiadacze fanpage'ów będą musieli przywyknąć.

Tym razem zmiany są dość istotne, by nie rzec - rewolucyjne. Wszystko dlatego, że bodaj jedno z flagowych narzędzi społecznościowego molocha po prostu ma zniknąć. Chodzi tu o popularny przycisk "Lubię To" i powiązane z nim funkcje. Ciekawe, czy faktycznie pomoże to zachować lepszy kontakt z fanami. 

"Nie lubię tego"

Serwis na swoim oficjalnym poście w blogu wyjaśnił szereg zmian, których doczekać się mają fanpagi. Te jednak mają pojawiać się cyklicznie, co oznacza, że z nowych funkcji testowych już mogą korzystać wybrani, a później ich zakres rozprzestrzeni się na kolejnych użytkowników i, ostatecznie, trafi do każdego. 

Przede wszystkim zniknąć ma przycisk "Lubię To", jego pokrewne opcje, tak samo jak i nie będzie prowadzona już statystyka licznika polubień. Od teraz strony fanpage będą bazować przede wszystkim na liczbach osób obserwujących. 

Usuwamy polubienia i skupiamy się na obserwujących, aby uprościć sposób, w jaki ludzie łączą się z ich ulubionymi stronami. W przeciwieństwie do polubień, obserwatorzy strony reprezentują osoby, które mogą otrzymywać aktualizacje ze stron, co pomaga osobom publicznym lepiej określić ich bazę fanów - swoją decyzję wyjaśnia serwis. 

Nowy interfejs i aktualności

Jeśli myślicie, że już nic więcej Was nie zaskoczy to śpieszymy z podgrzaniem atmosfery - nowe zmiany dotyczą również interfejsu. UI ma być znacznie bardziej przejrzyste i postawi przede wszystkim na szybką możliwość zmiany między podglądem profilu a strony publicznej. Wyróżnionymi segmentami mają być życiorysy, posty i najważniejsze informacje. 

Dla stron pojawić się mają również znane z prywatnych profilów Aktualności. Te skupią się na łączeniu fanpege'ów z fanami, innymi osobami czy profilami publicznymi i grupami. Pojawi się także nowe narzędzie do zarządzania stronami, zaś te będzie można obserwować nawet z poziomu komentarzy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis, zmiany zaczynają powoli być wdrażane, pierwsze strony powinny już teraz mieć możliwość korzystania z nich. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >