Techgame.pl
Fragment gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów przedstawiający Geralta i Cecila Burdona, którego dubbingował Włodzimierz Bednarski.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Zmarł Włodzimierz Bednarski. Głos znany między innymi z gier serii Wiedźmin

13 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

W wieku 85 lat zmarł w piątek Włodzimierz Bednarski. Znany był przede wszystkim z użyczania swojego głosu w bajkach i serialach dla dzieci, ale dubbingował również postacie w bardzo głośnych grach, m.in. w Wiedźminie.

O śmierci lektora poinformował właściciel kanału na YouTube “Widzę głosy”, który przeprowadził wywiad z Włodzimierzem Bednarskim trzy lata temu.

Ikona polskiego dubbingu

“W wieku 85 lat zmarł Pan Włodzimierz Bednarski - nestor i ikona polskiego dubbingu. Polski dubbing poniósł dzisiaj niepowetowaną stratę. Wyrazy szczerego współczucia dla Rodziny” - poinformował autor kanału “Widzę głosy”.  Włodzimierz Bednarski w 1959 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Występował w wielu teatrach, m.in. Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Dramatycznym w Szczecinie, Teatrze im. Jaracza w Olsztynie oraz Teatrze Popularnym i Szwedzka 2/4 w Warszawie. Od lat 80. aktora zajmował się również dubbingiem w filmach, bajkach i serialach. Włodzimierz Bednarski użyczył swojego głosu między innymi w Smerfach (Ojciec Czas), Gumisiach (książe Igthorn) czy Flinstonach (Fred Flinston). Aktor był również znany z dubbingowania gier komputerowych.

Głos z gier

Włodzimierz Bednarski dubbingował głos postaci w najważniejszych polskich produkcjach branży gier komputerowych, m.in. pierwszych dwóch częściach Wiedźmina, trzeciej części legendarnej gry God of War, gdzie wcielił się w rolę Hefajstosa, DragonAge: Początek, Fallout 3 i wielu, wielu innych. Ostatni raz swojego głosu użyczył w 2011 roku w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, gdzie podkładał głos pod Cecila Burdona i Trolla spod Vergen.

Podobne artykuły

Merkury na tle Słońca.

Nauka

Najdoskonalsze zdjęcia Słońca. Niewyobrażalne dokonanie nowego teleskopu

Czytaj więcej >
Uran z zaznaczonymi promieniami X

Nauka

Naukowcy odkryli promieniowanie X emitowane przez Uran. Wszystko dzięki zdjęciu sprzed lat

Czytaj więcej >
antonow an 225

Nauka

Artykuły medyczne do Polski dostarczy największy samolot świata. Będzie transmisja z lądowania Antonowa An-225

Czytaj więcej >
Michael

Nauka

Oto model gracza z przyszłości - Michael. Badacze zachęcają do robienia regularnych przerw w graniu

Czytaj więcej >
Zdjęcie Jowisza NASA

Nauka

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

Czytaj więcej >
Spadające gwiazdy

Nauka

Spadające gwiazdy z konstelacji Lutni już od dziś widoczne na nocnym niebie. Kosmiczny spektakl potrwa aż 10 dni

Czytaj więcej >