The Steam Awards 2020
Źródło: Steam

Znamy wyniki głosowania The Steam Awards. Najlepszą grą roku na Steam zostało Red Dead Redemption 2

Artur ŁokietekArtur Łokietek
4 Stycznia 2021

Znamy zwycięzców The Steam Awards 2020. Grą roku zostało Red Dead Redemption 2, choć miała dość poważną konkurencję. W żadnej z kategorii nie zobaczymy Cyberpunka 2077, gdyż nie kwalifikował się do głosowania.

 • Znamy zwycięzców The Steam Awards 2020
 • Grą roku zostało Red Dead Redemption 2
 • Cyberpunk 2077 nie kwalifikował się do głosowania
 • Znamy także wygranych w innych kategoriach

Red Dead Redemption 2 zgarnęło już tyle nagród, że jedna dodatkowa wiele tu zmieni. Mimo to użytkownicy Steam są jednomyślni - RDR 2 zasługuje na tytuł najlepszej gry roku, mimo, że sama produkcja ukazała się w 2019 roku.

The Steam Awards 2020

Coroczne przyznawanie nagród Steam jest już tradycją - praktycznie równo ze startem świątecznej bądź zimowej wyprzedaży, co roku najpopularniejsza platforma dystrybucji cyfrowej rozpoczyna głosowanie, w którym użytkownicy mogą okazać wdzięczność dla niektórych deweloperów za świetne produkcje, które stworzyli.

Głosowanie trwa mniej więcej do końca roku, później zaś poznajemy zwycięzców. Tym razem grą roku, zdaniem użytkowników Steam, zostało Red Dead Redemption 2. Trudno się temu dziwić, wszak Rockstar stworzył naprawdę kompleksową i świetną produkcję w klimacie Dzikiego Zachodu.

Niektórzy mogą wydawać się tą decyzją zaskoczeni - RDR 2 pierwotnie ukazało się na konsolach w 2018 roku, dopiero rok później trafiło na komputery osobiste, w tym na platformę Steam. Jednak premiera zmieściła się w wymaganiach Valve.

Gra roku 2018 grą roku 2020

Red Dead Redemption 2 od studia Rockstar to na ten moment z pewnością najdoskonalsza pozycja, której akacja dzieje się na Dzikim Zachodzie. Pierwotnie gra trafiła na konsole PlayStation 4 i Xbox One w 2018 roku, dopiero w 2019 doczekaliśmy się konwersji na PC.

Na Steam gra zadebiutowała 5 grudnia 2019 roku, a do nagród kwalifikowały się pozycje, które swoją premierę na Steam miały w okresie 3 grudnia 2019 - 25 listopada 2020 roku. Z tego samego względu w głosowaniu nie można było oddawać głosu na Cyberpunka 2077, który swoją premierę miał za późno. Najpewniej pojawi się w edycji 2021.

Co ciekawe, głosowanie dobitnie pokazuje, że jednak "gracze wybaczają", gdyż pierwotny stan RDR 2 na PC był wręcz opłakany. Co prawda nie było dużo bugów (jak na tak olbrzymią produkcję), jednak nawet karty graficzne z rodziny RTX 2000 miały problem początkowo odpalić tytuł na najwyższych ustawieniach.

Pozostali zwycięzcy

Oczywiście znamy także zwycięzców w innych kategoriach. Oprócz Gry Roku do której nominowani (oprócz RDR 2) byli także Hades, Fall Guys: Ultimate Knockout oraz Death Stranding były też następujące kategorie:

 • Gra VR roku: Half-Life: Alyx (pozostali: Phasmophobia, The Room VR: A Dark Matter, Star Wars: Squadrons, Thief Simulator VR)
 • Owoc miłości: Counter-Strike: Global Offensive (pozostali: Among Us, Terraria, The Witcher 3: Wild Hunt, No Man's Sky)
 • Razem raźniej: Fall Guys: Ultimate Knockout (pozostali: Sea of Thieves, Borderlands 3, Deep Rock Galactic, Risk of Rain 2)
 • Najbardziej innowacyjna rozgrywka: Death Stranding (pozostali: Control, Superliminal, Noita, Teardown)
 • Gra ze znakomitą fabułą: Red Dead Redemption 2 (pozostali: Detroit: Become Human, Mafia: Definitive Edition, Metro Exodus, Horizon Zero Dawn: Complete Edition)
 • Najlepsza gra, w której jesteś do bani: Apex: Legends (pozostali: Crusader Kings 3, Ghostrunner, FIFA 21, GTFO)
 • Znakomity styl wizualny: Ori and the Will of the Wisp (pozostali: Battlefield 5, There Is No Game: Jam Edition 2015, Marvel’s Avengers, Black Mesa)
 • Najlepsza ścieżka dźwiękowa: Doom Eternal (pozostali: Halo: The Master Chief Collection, Helltaker, Persona 4 Golden, Need for Speed: Heat)
 • Usiądź i zrelaksuj się: The Sims 4 (pozostali: Microsoft Flight Simulator, Satisfactory, Untitled Goose Game, Factorio)

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł