Techgame.pl
Logo Steam

Steam

Znamy datę Steam Winter Sale 2020. Świąteczna wyprzedaż już za rogiem

21 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Czas świątecznych promocji trwa w najlepsze. Zewsząd atakują nas zniżki i darmowe tytuły rozdawane na niektórych platformach dystrybucyjnych. Jednak nie ma co ukrywać, wszyscy zawsze najbardziej czekają na Zimową Wyprzedaż Steama. Mamy dobre wieści

  • Zimowa wyprzedaż Steam startuje już jutro

  • Oferty pojawią się 22 grudnia o godz. 19:00

  • Podpowiadamy jak znaleźć najlepsze oferty

Tradycyjne Steam Winter Sale startowała w ostatni czwartek przed świętami. Tym razem jednak wydarzenie trochę się opóźniło i rozpocznie się we wtorek 22 grudnia o godzinie 19:00. Będzie okazja do zapolowania na gry, które czekają na swój moment na naszych  listach życzeń, ale nie tylko.

Wyprzedaż Steam startuje już jutro

Świąteczna promocja Steam to zwykle najbardziej wyczekiwana wyprzedaż roku. Epic Games co prawda robi co może, by przyćmić blask rywala i rozdaje codziennie kolejną darmową grę oraz oferuje ciekawe promocje na inne tytuły w swojej ofercie.

Jednakże jest jeden aspekt, w którym Epic Games Store nie może konkurować ze Steamem. Biblioteka gier. Choć Epic oferuje wiele ciekawych tytułów, ilość pozycji w sklepie jest zaledwie ułamkiem tego, co można dostać na Steamie. Epic ma w ofercie kilkadziesiąt tytułów. Steam idzie już w tysiące.

Jak znaleźć najlepsze oferty?

Jeśli wiecie, czego szukacie, sprawa jest prosta. Zaglądacie na swoją listę życzeń i sprawdzacie najnowsze oferty na tytuły, których poszukujecie. W przypadku gdy potrzebujecie inspiracji… Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

W pierwszej kolejności możecie zajrzeć na naszą listę najciekawszych gier wydanych w 2020 roku. W dalszej kolejności polecamy skorzystać z narzędzi polecajkowych samego Steama. W sklepie od dawna funkcjonują niezwykle pomocne w takich sytuacjach zakładki.

Steam podpowie, co kupić na wyprzedaży

Pierwszym dobrym miejscem, by zacząć poszukiwania, może być „Twoja kolejka odkryć”, w której Steam proponuje nam tytuły na podstawie zawartości naszej biblioteki. Zdarza mu się trafić lepiej lub gorzej, ale niekiedy trafia w punkt i uświadamia nas o istnieniu naszej „gry idealnej”.

Kolejna warta uwagi zakładka to oczywiście “Ponieważ grałeś w…”, w której Steam wyświetli nam gry podobne do jakiejś konkretnej pozycji, której poświęciliśmy ostatnio trochę czasu. Przykładowo, jeśli zagrywacie się w Cyberpunka, możecie się spodziewać takich propozycji jak Deus Ex, Ghostrunner czy Death Stranding.

Pytanie do publiczności

Jeśli nie ufacie algorytmom Steama, warto zaufać jego społeczności. W zakładce „Gracze tacy jak Ty uwielbiają” można znaleźć tytuły, które cieszą się popularnością wśród innych użytkowników, których gamingowe preferencje są podobne do naszych.

Jeśli nawet to nie pomoże Wam znaleźć odpowiedniego tytułu do sprezentowania sobie na święta… Cóż, wówczas należy uznać, że jesteście klientem o wyjątkowo wysublimowanym guście (w wolnym tłumaczeniu - przypadkiem beznadziejnym) i zastanowić się nad wystosowaniem do Valve prośby o dodanie przycisku „Random” w sklepie Steam.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >