Pixel 4a w obudowie
Źródło: Twitter

Premiera Pixel 4a przesunięta na czerwiec

Krystian MowelKrystian Mowel
13 Maja 2020

Nowe urządzenie ze średniej półki od Google miało zostać zaprezentowane podczas corocznej konferencji deweloperskiej. Niestety z uwagi na epidemię koronawirusa event został przełożony na jeszcze nieokreślony termin.

Google planowało zaprezentować model Pixel 4a już podczas majowej konferencji, jednak z uwagi na odwołanie eventu, prawdopodobnie zobaczymy średniaka od producenta z Doliny Krzemowej dopiero w przyszłym miesiącu.

Pixel 4a zadebiutuje z Androidem 11?

Pojawiło się wiele spekulacji, jakoby Pixel 4a miał poczekać na swój debiut jeszcze dłużej, jednak wyszukiwarkowy gigant zasugerował, że bardzo prawdopodobna jest premiera smartfona wraz z przedstawieniem Androida 11. Wydarzenie z prezentacji nowego oprogramowania dla urządzeń mobilnych zaplanowane jest na 3 czerwca 2020 roku. O tym, czy premiera ostatecznie dojdzie do skutku prawdopodobnie przekonamy się dopiero podczas konferencji w czerwcu.

Pixel 4a – parametry techniczne

Na szczęście zdążyliśmy już poznać wygląd i specyfikację nowego smartfona od Google. Pixel 4a będzie posiadał procesor Qualcomm Snapdragon 730, wspierany przez 4 lub 6 GB RAM pamięci operacyjnej. Właściciele tego modelu będą mieli do wykorzystania również 64 lub 128 GB pamięci masowej. Wszystko wskazuje na to, że Pixel 4a będzie posiadał jeden pojedynczy aparat z tyłu o matrycy 12 Mpix i 8 Mpix z przodu. Pojemność akumulatora ma wynosić 3080 mAh z szybkim ładowaniem 18W. Smartfon będzie korzystał z oprogramowania Androida 10.

Następny artykuł