MIUI 12
Źródło: Xiaomi Today

Premiera MIUI 12 już wkrótce - Xiaomi ujawnia datę premiery

Krystian MowelKrystian Mowel
15 Maja 2020

Xiaomi wreszcie ogłosiło datę premiery swojego autorskiego oprogramowania dla smartfonów tejże marki. Na informację o MIUI 12 z niecierpliwością czekają wszyscy użytkownicy urządzeń Xiaomi na całym świecie. Kiedy ujrzy ona światło dzienne?

Nowa wersja oprogramowania została już udostępniona w formie bety dla niektórych użytkowników, jednakże globalna premiera ma mieć miejsce 19 maja 2020 roku.

Premiera MIUI 12 – szczegóły

Konferencja, na której zaprezentowana zostanie nowa nakładka systemu operacyjnego ma mieć miejsce o godzinie 22:00 naszego czasu. Transmisja z tego wydarzenia będzie prowadzona na oficjalnych kontach firmy na YouTube, a także w serwisach Twitter i Facebook. Ponadto, o aktualizacji wiemy dość sporo ze względu na wcześniejsze udostępnienie jej na rynku chińskim. Nie jesteśmy jednak w stanie określić, czy globalna wersja nie będzie trochę różniła się od tej przeznaczonej na Azję.

MIUI 12 – co nowego wprowadza?

Aktualizacja wprowadza przede wszystkim zmiany w samym interfejsie. Odświeżone zostało centrum powiadomień, menedżer plików, aplikacje systemowe takie jak kalendarz, notatnik czy książka telefoniczna. Dodatkowo, MIUI 12 wprowadzi Dark Mode 2.0, który całkowicie odmieni telefony posiadające ekrany AMOLED. Nie brakuje również mniej znaczących funkcji, które pomimo swojej znikomej funkcjonalności mimo wszystko nadają smaku aktualizacji. Są nimi na przykład funkcja Super-tapeta czy nowe animacje przejścia między kolejnymi oknami menu.

Lista telefonów, na które trafi nowa aktualizacja:

- Mi 10 Pro
- Mi 10
- Mi 9 Pro 5G
- Mi 9
- Mi 9 SE
- Mi 8 Screen Fingerprint Edition (Mi 8 Pro)
- Mi 8 Lite
- Mi 8 Explorer
- Mi 8 SE
- Mi 8
- Mi 6
- Mi Note 10 i 10 Pro
- Mi CC9
- Mi Mix 3, 2s, 2
- Mi Note 3
- wszystkie urządzenia z rodziny Redmi od K30 do Note 7

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premiera Oppo A12 w Polsce - budżetowy smartfon za 600 zł!
  2. Honor X10 skazany na sukces - od średniaka do high-endu
  3. Xiaomi zapowiada nowy smartwatch - Huami Amazfit Ares zachwyca designem
  4. Huawei kolejny rok bez usług Google? Niekoniecznie
Następny artykuł