MIUI 12
Źródło: Strona producenta

MIUI 12 oficjalnie zadebiutowało - Xiaomi prezentuje nowości w swojej wersji systemu

Krystian MowelKrystian Mowel
20 Maja 2020

Chiński producent urządzeń elektronicznych Xiaomi zaprezentował najnowszą wersję systemu operacyjnego MIUI 12. Czego mogą spodziewać się użytkownicy? Przede wszystkim odświeżonego interfejsu i usprawnień w dziedzinach samozadaniowości.

MIUI 12 to system wykorzystujący działanie Androida 10, który wspiera urządzenia chińskiego producenta Xiaomi.

MIUI 12 – co nowego?

Warto przede wszystkim wspomnieć o zmianach wizualnych, które dość mocno odmieniły urządzenia Xiaomi. Szczególnie poprawione zostały animacje, które wydają się teraz być znacznie bardziej zaawansowane. Płynność przejść zwiększono przy użyciu Mi Render Engine. Odświeżona sam interfejs ustawień, które prezentują się teraz nowocześnie i świeżo. Nowa wersja wprowadza również Dark Mode oraz funkcję Super Tapety. Szczególnie ta pierwsza funkcja wpływa na zwiększenie oszczędności baterii.

MIUI 12 – wzorowany na iOS

Wielu ekspertów zarzuca Xiaomi zbyt oczywiste inspirowanie się urządzeniami firmy Apple. Mimo tego, wydaje się, że Chińczycy powoli wyrabiają swój własny styl i z pewnością wychodzi im to na dobre. Warto wspomnieć, że to właśnie Xiaomi jest liderem na polskim rynku w przypadku sprzedaży smartfonów, sprzedając prawie 1/3 urządzeń telefonicznych w naszym kraju. Czy Xiaomi kiedyś dorówna Apple pod względem jakości? Niewykluczone, aczkolwiek może to jeszcze chwilę potrwać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Microsoft Edge goni Google Chrome. Wiele nowych funkcji w przeglądarce
  2. Honor MagicBook Pro 2020 - tańsza alternatywa dla MacBooka Pro
  3. Vivo iQOO Z1 oficjalnie zaprezentowany. Solidna pozycja za niewielką sumę
  4. Xiaomi zaprezentuje swój pierwszy telewizor OLED. Chińczycy szykują kilka nowości
Następny artykuł