Xiaomi
Źródło: mi.com

Xiaomi uznane najpopularniejszym producentem smartfonów w Polsce

Krystian MowelKrystian Mowel
8 Maja 2020

Według najnowszego raportu przygotowanego przez firmę IDC, Xiaomi objęło prowadzenie w wyścigu na polskim rynku smartfonów. Chińska marka wyprzedziła potentatów rynku – Samsunga i Huawei.

Sukces w majowym zestawieniu przygotowanym przez firmę analityczna IDC jest efektem wielomiesięcznej pogoni technologicznej za największymi producentami telefonów komórkowych na całym świecie.

Xiaomi zyskuje, Samsung i Huawei tracą

W pierwszym kwartale 2020 roku światowa sprzedaż telefonów komórkowych spadła o prawie 13 procent względem poprzedniego okresu. Jedną z głównych przyczyn tego trendu jest epidemia koronawirusa, która zachwiała praktycznie całą gospodarką. Poza zmianą prowadzącego, doszło również do wymiany pozycji między Samsungiem i Huawei. Dotychczasowy lider ustąpił miejsca dwóm chińskim firmom, które są najchętniej wybierane w naszym kraju. Koreański koncern musi poważnie zastanowić się nad swoją strategią, ponieważ obecna sytuacja może zwiastować czarny scenariusz dla Samsunga.

Najlepsi producenci smartfonów w Polsce

Niskie ceny smartfonów Xiaomi przepisem na sukces

Wykres doskonale pokazuje, jak zmieniał się polski rynek smartfonów na przestrzeni ostatnich kwartałów. Jeszcze rok temu, chiński producent stanowił niespełna 5 procent całego rynku w Polsce. Jednakże z miesiąca na miesiąc gonił potentatów takich jak Samsung i Huawei. Co sprawia, że Xiaomi podbiło serca Polaków? Wydaje się, że głównym czynnikiem jest niska cena produktów, które mimo wszystko reprezentują wysoką jakość i niezawodność.

Następny artykuł