Google Sabrina
Źródło: XDA Developers

Google Sabrina – nowa przystawka do TV, która ma zastąpić Chromecast

Krystian MowelKrystian Mowel
3 Czerwca 2020

Google przygotowuje nową przystawkę do telewizora, która ma zająć miejsce Chromecasta. Jest znacznie mniejsza, tańsza i będzie posiadała nowe możliwości. Oczywiście, jej działanie będzie wspierane przez najnowsze oprogramowanie Android TV 11.

Sabrina ma być odpowiedzią na narzekania klientów, dla których Chromecast nie jest już wystarczająco dobrym urządzeniem.

Google Sabrina – samodzielne urządzenie

Informacje o nowym produkcie, nad którym pracuje firmy Google udało się przechwycić redakcji XDA Developers. Sabrina w przeciwieństwie do Chromecast Ultra ma posiadać własny system operacyjny, którym w tym wypadku ma być Android TV 11. Znacząco rozszerzy to możliwości przystawki, która nie będzie musiała się ograniczać tylko i wyłącznie do transmitowania sygnały z innych urządzeń. Dodatkowo, do urządzenia ma być dodawany dedykowany pilot, za pomocą którego będzie można kontrolować jego działanie.

Google Sabrina – szczegóły i cena

Interfejs samego urządzenia ma całkowicie różnić się od tego, co Google proponuje w swoich telewizorach czy monitorach, takich jak Nvidia Shield. Należy pamiętać, iż Google może stworzyć własną nakładkę na system operacyjny Android TV 11, co znacząco może rozszerzyć możliwości produktu. Google Sabrina ma być dostępna w trzech kolorach, jednak nie trafi ona do sprzedaży w Polsce, przynajmniej na początku. Cena przystawki ma wynosić 80 dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. iOS 14 – lista urządzeń, które otrzymają nową aktualizację
  2. PlayStation 5 jednak w 2021 roku? Sony usuwa zbliżoną datę premiery z oficjalnej strony
  3. Nowa generacja ultrabooków LG Gram trafi do Polski
  4. Najnowszy Apple Watch nie otrzyma ekranu micro LED

Następny artykuł