Google Meet
Źródło: ITBiznes

Google Meet z funkcją wyciszania szumów podczas rozmów wideo

Krystian MowelKrystian Mowel
10 Czerwca 2020

Google Meet to aplikacja stworzona do prowadzenia wideokonferencji oraz rozmów audio. Swoją popularność zyskała szczególnie podczas epidemii koronawirusa, gdy wiele firm przeszło na zdalny system pracy. Teraz aplikacja otrzymała nową, ciekawą funkcję.

Wyciszanie szumów pozwala na filtrowanie i usuwanie szumów zakłócających prowadzone rozmowy, wpływając na znaczną poprawę jakości rozmów.

Google Meet jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji

W obliczu pandemii koronawirusa i ciągle rozwijanego systemu pracy zdalnej, aplikacje takie jak Google Meet bardzo zyskały na swojej popularności. Znajdują one swoje zastosowanie również w szkołach oraz uczelniach wyższych, które zmuszone są prowadzić zajęcia za pomocą łącza internetowego. W zeszłym miesiącu Google Meet znalazło się w pierwszej dziesiątce aplikacji najchętniej pobieranych na Androida oraz iOS.

Wyciszanie szumów w Google Meet

Najnowsza funkcja z całą pewnością zaciekawi szczególnie osoby, które miały dotychczas problemy związane z hałasami domowników i dźwiękami w tle. Google opracowało system redukcji szumów, które pojawiają się w tyle. Technologia wykorzystuje sztuczną inteligencję, która potrafi w odpowiedni sposób rozpoznać odgłosy w tle i skutecznie je wyciszyć. Nowa funkcja z pewnością będzie stale rozwijana, jednakże wersja z możliwością wyciszenia szumów pojawi się pod koniec czerwca.

Następny artykuł