iPhone 12
Źródło: materiały prasowe

Czy iPhone 12 wreszcie zrewolucjonizuje rynek? Pierwszy telefon nowej dekady od Apple

Krystian MowelKrystian Mowel
11 Maja 2020

Rok 2020 może być wyjątkowym dla firmy Apple. Po ostatnich modelach, które wprowadzały tylko kosmetyczne zmiany, przyszedł czas na prawdziwą rewolucję i wejście w nową dekadę z przytupem. Jak będzie wyglądał iPhone 12 i jak wpłynie na nowe trendy na rynku smartfonów?

Apple liczy, iż nowy iPhone 12, który ma się ukazać jeszcze w tym roku, stanie się dobrą okazją do ponownego wstrząsu technologicznego. Producent twierdzi, iż znów uda się wyprzedzić konkurencję pod względem designu i technologii.

iPhone 12 musi być rewolucyjny

Wydaje się, że Apple znajduje się obecnie pod mocnym naporem krytyków, którzy zarzucają amerykańskiej firmie ciągłe stanie w miejscu. Delikatne ulepszenia i drobne aktualizacje – tak możemy opisać działania giganta w ostatnich kilku latach. O ile iPhone X wprowadzał trochę świeżości i można było o nim powiedzieć, ze znacznie różni się od modeli iPhone 7 i iPhone 8, tak ostatnia „jedenastka” to tylko zmiana aparatu i kosmetyka. Nowy flagowiec musi poprawić lekko nadszarpnięty wizerunek Amerykanów, którzy oddali pole-position firmom z Azji.

Jak będzie wyglądał iPhone 12?

Według najnowszych wiadomości, każdy model z serii iPhone 12 ma posiadać 5G oraz ekran z odświeżaniem obrazu częstotliwością 120 Hz. Kolejnym udogodnieniem ma być zmiana z 12 Mpix rozdzielczości matrycy aparatu na aż 64 Mpix. Wielką niewiadomą pozostaje cena nowego telefonu. Prawdopodobnie będzie ona podobna do obecnych modeli, które aktualnie są dostępne na rynku. Dla porównania iPhone 11 Pro kosztuje obecnie 999 dolarów, natomiast iPhone Pro Max zaczyna się od 1099 USD.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Xiaomi Mi Band 5 może nas zaskoczyć! Otrzyma moduł NFC i Google Pay
  2. Xiaomi uznane najpopularniejszym producentem smartfonów w Polsce
  3. Meizu 17 Pro oficjalnie zaprezentowany. Tańsza alternatywa dla Xiaomi Mi 10 Pro?
  4. Xiaomi zostało oskarżone o szpiegowanie użytkowników. Ich odpowiedź zaskakuje
Następny artykuł