Google Maps
Źródło: Twitter

Położenie użytkownika na żywo – Google wprowadza nową funkcję w Mapach

Krystian MowelKrystian Mowel
13 Maja 2020

Mapy Google powiększyły swoje możliwości o kolejną opcję. Od teraz będziemy mogli śledzić aktualne położenie innych użytkowników. Google już wcześniej korzystało z tej funkcji, jednak obecna aktualizacja wprowadziła wiele nowych funkcji.

Mapy Google to jedna z najczęściej wykorzystywanych aplikacji na smartfony. Służy nie tylko jako mapa, ale często zastępuje też klasyczną nawigację.

Funkcja tylko dla użytkowników Androida

Chwilowo nowa funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników smartfonów z system Android, jednak pewnym jest, że prędzej czy później zostanie ona wprowadzona również na innych mobilnych systemach operacyjnych. Google nie podało żadnej informacji o udoskonaleniu aplikacji, została ona zauważona przez serwis „Android Police”.

Co nowego w Mapach Google?

Nowy, odświeżony wygląd ma wpłynąć na ułatwienia związane z udostępnianiem położenia online dla innych użytkowników. Od teraz sami będziemy mogli decydować, komu i na jak długi czas chcemy pokazywać swoją lokalizację. Nowy design tej funkcji zdecydowanie lepiej wpasowuje się w wygląd całej aplikacji, co ułatwia korzystanie z Map. Google przewiduje wprowadzanie rozwiązań po przez kilka etapów. Proces aktualizacji może potrwać nawet kilka tygodni.

Następny artykuł