Microsoft Surface Duo
Źródło: Telepolis

Apple stworzy składany smartfon? Możliwe, ale bez składanego ekranu

Krystian MowelKrystian Mowel
16 Czerwca 2020

Firma z Cupertino może obrać całkowicie inną strategię od Samsunga i Huawei’a przy tworzeniu smartfona ze składanym ekranem. Jest szansa, że Apple stworzy smartfon z dwoma, niezależnymi ekranami, który będzie składał się jak książka.

Wyglądem ma przypominać model Microsoft Surface Duo, który również posiada dwa ekrany, rozdzielone za pomocą ramki.

Składany iPhone – zginany, ale elastyczny

Według plotek i doniesień, które systematycznie pojawiają się w sieci, jeśli Apple kiedykolwiek zdecyduje się na produkcję składanego iPhone, to będzie on stworzony z dwóch ekranów. Będą one oddzielone ramką i połączone zawiasem, podobnie jak ma to miejsce w Microsoft Surface Duo. Ramka ma być podobna do tej, która została wykorzystana w najnowszym modelu od Apple – iPhonie 11.

Apple skazane na sukces?

Takie rozwiązanie może przynieść ogromny sukces firmie z Cupertino. Przede wszystkim główną zaletą takiego urządzenia byłaby wytrzymałość. Umożliwiłoby to wykorzystanie szkła hartowanego, które w przypadku składanych ekranów jest wykluczone. Ponadto, warto zaznaczyć, iż system iPadOS jest doskonałym systemem pod duże ekrany. To właśnie wykorzystanie oprogramowania z tabletów mogłoby polepszyć urządzenie Apple.

Następny artykuł