Google Pay
Źródło: Twitter

Google naprawia błąd. Najnowszy Android 11 już współpracuje z Google Pay

Krystian MowelKrystian Mowel
17 Czerwca 2020

Google wciąż stara się dopracować najnowszą wersję systemu operacyjnego Android. Numeryczna jedenastka trafi na miliony urządzeń na całym świecie już za kilka miesięcy. Do tego czasu, gigant z Redmond stara się naprawić wszystkie błędy, takie jak na przykład niekompatybilność z Google Pay.

Od tygodnia dostępna jest wersja bera systemu Android 11, która jak na razie posiada mnóstwo błędów i niedociągnięć.

Wiele błędów na Androidzie 11

Niektóre błędy z pewnością zostaną jeszcze poprawione i całkowicie usunięty z oficjalnego oprogramowania. Do tego czasu minie jednak jeszcze sporo czasu. Google udostępniając wersję beta dla niewielkiej części użytkowników systemu jest w stanie takie błędy wyłapywać. Wpływa to nie tylko na rozwój samego systemu, ale również użytkownicy mogą w ten sposób lepiej poznać całe oprogramowanie.

Google Pay już działa na Androidzie 11

Do dzisiaj użytkownicy korzystający z wersji beta oprogramowania nie byli w stanie korzystać z możliwości, jakie daje system Google Pay. Aplikacja korzystająca z wbudowanego modułu NFC uniemożliwiała dokonywanie płatności zbliżeniowych i wykonywania zakupów online przy użyciu czytnika linii papilarnych. Użytkownicy początkowo sądzili, iż takie rozwiązanie zostało zastosowane celowo, aby zadbać o większe bezpieczeństwo osób korzystających z niepełnego oprogramowania. Google jednak rozwiało te wątpliwości, przyznając się do błędu i natychmiastowo go poprawiając.

Następny artykuł