Port Lightning
Źródło: Twitter

iPhone 12 jednak z portem Lightning? Apple planuje pozbyć się gniazd ładowania

Krystian MowelKrystian Mowel
27 Maja 2020

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery iPhone 12, którego najprawdopodobniej ujrzymy tej jesieni. Dzisiejsze przecieki sugerują, iż najnowsze urządzenie Apple nie będzie posiadało portu USB-C, lecz Lightning, który w przyszłości miałby zostać usunięty na stałe.

Być może iPhone 13 sprawi, iż nigdy więcej użytkownicy Apple nie będą musieli walczyć z plątaniną kabli. Apple chce postawić w zupełności na bezprzewodowe ładowanie.

Port Lightning zamiast USB-C

Wiele mówiło się, iż najnowszy smartfon od Apple zerwie z tradycją i będzie posiadał port USB-C, dzięki czemu urządzenie mogłoby w bardziej kompatybilny sposób łączyć się z innym sprzętem. Plotki wskazują jednak, iż Apple pozostanie wierne portom Lightning jeszcze przynajmniej przez rok, czyli do iPhone 12 włącznie. Przełomem ma być model na rok 2021, który portu ma nie posiadać wcale.

Apple pragnie przejść na bezprzewodowe ładowanie

Takie rozwiązanie miało być już zastosowane w iPhonie X, jednak ostatecznie z niego zrezygnowano. Jedenastka również nie przeszła na ten system i podobnie będzie z iPhone 12. Wydaje się, że to właśnie pechowa trzynastka będzie musiała przecierać szlaki dla następnych smartfonów od Apple. Oprócz bezprzewodowego ładowania, iPhone 12 ma również posiadać błyskawiczny, bezprzewodowy transfer danych, jednak dotychczas to tylko plotki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. HTC powstanie jak feniks z popiołów? Szykuje nowy smartfon z 5G
  2. Nowa kamera samochodowa od Xiaomi – Mi Smart Dashcam 2K
  3. Elon Musk zmienił imię dziecka. Nie nazywa się już X Æ A-12, ale nowy pomysł jest równie dziwny
  4. Oficjalne stanowisko sieci Play w sprawie podpalenia masztu 5G
Następny artykuł