Techgame.pl
Tyler i Alyson z Tell Me Why

igdb.com

Nowa gra twórców Life is Strange za darmo. Wiemy, gdzie zdobyć Tell Me Why

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Już teraz można pobrać pierwszą część gry Tell Me Why zupełnie za darmo na Steam. Jest to produkcja francuskiego studia Dontnod, znanego przede wszystkim z fenomenalnej fabularnej przygodówki Life is Strange, które doczekało się statusu prod

Wysyp gier z gatunku epizodycznych przygodówek rozpoczął się niemal dekadę temu, gdy nieistniejące już studio Telltale Games wydało pierwszy sezon swojej serii The Walking Dead, inspirowanej popularnym serialem postapokaliptycznym z zombie w roli głównej. Gra odniosła wielki sukces, co przyczyniło się do popularyzacji tego w zasadzie nieistniejącego wcześniej gatunku, który wiele osób nazywa “interaktywnym serialem”.

Tell Me Why za darmo na Steamie

Skojarzenie epizodycznych przygodówek z serialem jest tu wyjątkowo na miejscu, gdyż zazwyczaj owe gry są wydawane w kilku częściach, debiutujących w pewnych odstępach czasowych (najczęściej jest to kilka miesięcy). Ponadto gry te skupiają się na opowiedzeniu historii, na którą gracz może w pewien sposób wpływać, wybierając kwestie dialogowe naszej postaci lub decydując się na jedną z dostępnych ścieżek fabularnych.

O ile Telltale Games ze swoim The Walking Dead czy The Wolf Among Us było prekursorem gatunku, to studio Dontnod wyniosło go na piedestał, wydając fenomenalne Life is Strange, które historią nastolatek Max i Chloe podbiło serca graczy na całym świecie. Gra doczekała się fabularnego prequela Life is Strange: Before The Storm oraz drugiej odsłony, która jednakże opowiadała historię innych postaci, przez co wydaje się być nieco oderwana od kanonu.

Duchowy następca Life is Strange

Kolejną produkcją studia Dontnod Entertainment jest Tell Me Why, które garściami czerpie z dorobku studia, ukazując graczowi głęboką. intrygującą historię dwojga bliźniąt, które wracają do rodzinnego miasteczka po latach nieobecności, by odbyć wspólną podróż do bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Gra jest dojrzała i podejmuje moralnie nieoczywiste tematy, nad którymi nie raz będziemy się zastanawiać po zakończeniu rozgrywki. Wystarczy powiedzieć, że jeden z głównych bohaterów jest osobą transpłciową, co nadaje grze dodatkowego wydźwięku.

Tell Me Why ukazało się w sierpniu ubiegłego roku pod sztandarem Microsoftu, dzięki czemu gra od premiery dostępna jest w bibliotece usługi Xbox Game Pass, wraz z możliwością gry w chmurze na urządzeniach mobilnych. Jednakże ci, którym nie po drodze jest z abonamentem Microsoftu mają teraz szansę na sprawdzenie i nabycie gry w atrakcyjnej cenie.

Promocja na Tell Me Why w sklepie Steam

Pierwszy z trzech epizodów gry możemy przypisać do konta i pobrać za darmo. Zapewni nam on kilka godziny rozgrywki, podczas której będziemy mieli szansę spotkać bohaterów i poznać początek ich skomplikowanej historii. Wówczas będziemy mogli zdecydować się na zakup pozostałych dwóch części. 

Dla tych, którzy zechcą kontynuować przygodę z Alyson i Tylerem, Steam przygotował bardzo ograniczoną czasowo promocję. Do godziny 19:00 dnia 12 marca 2021, czyli w ciągu najbliższych 8 godzin możemy nabyć wszystkie epizody Tell Me Why za 35,99 zł. Jest to obniżka o aż 50%, więc zdecydowanie warto się skusić, gdyż Tell Me Why może nie jest takim hitem, jakim było Life is Strange, jednakże nie można tej grze odmówić niesamowitej dojrzałości, świetnej historii i postaci, które zostaną nam w głowie na bardzo długo po zakończeniu rozgrywki.

Źródło: CD-Action

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >