Techgame.pl
The Day Before

Steam

The Day Before wygląda zbyt pięknie, aby było prawdziwe. Nowa gra łączy The Division z zombie

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Rosyjskie studio Fntastic zapowiedziało właśnie The Day Before, czyli survival MMO przypominające do złudzenia The Division. Gra na pierwszym gameplayu wygląda naprawdę pięknie. Czy doczekamy się renesansu gatunku zombie survivali?

  • Rosyjskie studio Fntastic zapowiedziało The Day Before

  • Gra ma być połączeniem The Division z zombie w formie survival MMO

  • Pokazano pierwsze materiały koncepcyjne

  • Nie znamy dokładnej daty premiery produkcji

Moda na "zombie survivale" dawno już minęła. Tym bardziej  karkołomnym zadaniem wydaje się więc stworzenie kolejnej produkcji z tego gatunku. Teoretycznie The Day Before może mieć wszystko to, czego po takiej produkcji możemy oczekiwać. 

The Day Before - nowe zombie MMO

Rosyjskie studio Fntastic znajduje się w Jakucku - najzimniejszym mieście na świecie. Nie dziwi więc decyzja, aby deweloperzy pracowali przede wszystkim zdalnie. Pierwszym owocem ich działalności była całkiem udana hybryda survivalu z grą kooperacyjną, czyli The Wild Eight. Opracowali oni również ciepło przyjętą przygodówkę na urządzenia mobilne, Radiant One. 

Do tej pory studio wydawało się mierzyć przede wszystkim w segment gier indie, zarówno pod względem budżetu, jak i zastosowanej technologii. Wszystko to może się zmienić za sprawą nadchodzącego The Day Before. Gra na pierwszych materiałach wygląda nie tylko ładnie, ale i niezwykle ciekawie. Jak na dość skostniały gatunek, rzecz jasna. 

Problem w tym, że całość może wyglądać jak na razie zbyt pięknie, abyśmy doczekali się tego samego efektu końcowego. Produkcja na pierwszy rzut oka przypomina The Division i... w zasadzie to chyba główna inspiracja. Całą grę można nazwać "The Division z zombie". Znamy pierwsze szczegóły odnośnie gameplayu.

Pierwsze konkrety o The Day Before

The Day Before to nadchodząca hybryda gier survivalowych z MMO, która zabierze nas do postapokaliptycznego świata, w którym groźny wirus zamienił ludzi w krwiożercze istoty (no, zombie, niech będzie). My wcielimy się w ocalałego, który musi sobie radzić w nowej rzeczywistości. A twórcy planują zapełnić nam grafik różnymi zajęciami. 

Naszymi głównymi zadaniami będzie eksploracja opustoszałego świata (w tym miasta będącego chyba dokładnie tym samym Nowym Jorkiem jaki znamy z The Division) zarówno w różnych pojazdach, jak i na piechotę oraz poszukiwanie niezbędnych materiałów. Chodzi tu, rzecz jasna, o amunicję, pożywienie, wyposażenie i innego tego typu rzeczy. 

Naturalnie, jak to w czasach zombie zarazy bywa, na naszej drodze stanąć mają nie tylko hordy krwiożerczych trupów, ale także i inni gracze. Ci mogą organizować specjalne wypady, dobierać się w grupy i atakować innych. Dlatego walka ma być istotną częścią gry, co zresztą widać na załączonym gameplayu. Przyznajcie, że nawet jak na dość wymęczony gatunek gier, The Day Before wygląda naprawdę pięknie i całkiem atrakcyjnie.

Klimat to jedno, ale efekt końcowy?

Problem w tym, że gra może ostatecznie nie wyglądać aż tak pięknie, jaka się wydaje, zgodnie z pierwszymi materiałami. Gameplay przypomina w pewnych momentach wyrenderowany filmik stylizowany na gameplay (winda sama się zamyka, gracz nie musi wciskać przycisku, menu ekwipunku wygląda naprawdę "tymczasowo", w niektórych momentach praca kamery nie przypomina klasycznej "gry"). Oczywiście może mi się wydawać, ale zgaduję, że efekt finalny nie będzie robił aż takiego wrażenia. 

Inna sprawa, że całość wideo nie jest wcale okraszona słowem "gameplay". No i jeszcze warto wspomnieć o pierwszych screenach, które możecie zobaczyć na karcie gry na Steam (tam też znajdziecie zaskakująco niskie wymagania sprzętowe). Część z nich wygląda jak nieco zmienione kadry właśnie ze wspomnianego wielokrotnie The Division.

Jaki efekt uda się osiągnąć Fntastic? Na to zapewne musimy jeszcze trochę poczekać. Niemniej sama idea wydaje się całkiem ciekawa, jednak pytanie brzmi - czy gracze dzisiaj w ogóle będą jeszcze zainteresowani graniem w survival MMO z zombie?

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >