Techgame.pl
Screen z bitwy w Ultimate Epic Battle Simulator

IGDB/materiały prasowe

Gigantyczne bitwy na niespotykaną skalę. Ultimate Epic Battle Simulator do pobrania za darmo

29 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Gratka dla fanów bitew o dużym rozmachu. Na Steamie za darmo można dodać do konta aplikację Ultimate Epic Battle Simulator. Gra pozwala na przykład sprawdzić, jak armia pingwinów poradziłaby sobie naprzeciw zombie.

  • Ultimate Epic Battle Simulator ukazał się w 2017 roku

  • Przez krótki czas jest do odebrania za darmo

  • Recenzje użytkowników Steama są w większości pozytywne

  • Program pozwala symulować bitwy armii liczących tysiące jednostek

Uwaga, prosimy nie regulować odbiorników, tym razem informacja o darmowej grze nie dotyczy Epic Games Store. Steam pozwala bowiem na bezpłatne przypisanie do konta gry Ultimate Epic Battle Simulator.

Niczym zabawa żołnierzykami w magazynie z zabawkami

Buńczuczna nazwa produktu nie została nadana na wyrost, gdyż rzeczywiście naprzeciw siebie postawić można armie składające się z kilkunastu tysięcy żołnierzy. Jak ktoś sławny kiedyś powiedział: Z wielką armią wiąże się wiele teraflopów. Cytowane z pamięci, więc możliwe, że coś zostało przekręcone.

Niemniej jednak te słowa oddają rozmach gry i wiążące się z nim konsekwencje. Ultimate Epic Battle Simulator, jak zaznaczają twórcy, może rozgrzać procesor do czerwoności i rekomendują zachowanie umiaru w skali starć.

O co chodzi z tymi gigantycznymi bitwami? Wybierając spośród rozmaitych poważnych (postacie historyczne), a także absurdalnych (zwierzęta, postacie fikcyjne) jednostek, możemy przygotować symulację takiej potyczki. Określamy przy tym rozmiar wojsk odpowiadający naszym preferencjom i posiadanemu sprzętowi.

Następnie pozostaje delektować się epicką batalią. Poza początkowym umiejscowieniem wojsk istnieje także opcja rozrysowania nieskomplikowanej taktyki, by na przykład okrążono wroga.

Okres ciszy i nagłe ożywienie deweloperów

UEBS ma już ponad 3 lata. Gracze, którzy zakupili go jakiś czas temu, zauważają, że przez długi okres tytuł był zupełnie porzucony. Twórcy dopiero po latach wrócili z nowymi usprawnieniami.

W aktualizacjach z ostatnich miesięcy urozmaicono nieco możliwości rozstawiania jednostek. Zmianie na lepsze uległa także dynamika walk, a ekranowe wydarzenia stały się zauważalnie płynniejsze. Nowości objęły także wygląd gry. Popracowano nad oświetleniem i cieniami.

Tytuł przygotowano na silniku Unity. Jak jeden z twórców napisał na karcie produktu, ograniczenia oprogramowania zmusiły go do napisania własnego narzędzia do dynamicznego oświetlenia. Autorski silnik pozwala na znacznie bardziej  realistyczne odzwierciedlenie promieni światła.

Do tej pory Ultimate Epic Battle Simulator był do kupienia za 53,99 zł. Będzie do odebrania w gratisie do 1 lutego przed godziną 19:00. Przypisany do konta pozostanie na nim bez ograniczenia czasowego. Można go znaleźć pod tym adresem.

Udostępnienie gry za darmo raczej nie jest przypadkiem. Jednocześnie anonsowana jest niespodzianka dla fanów gry. Wśród typów co to może być, padają propozycje dużej aktualizacji, dodatku lub pełnoprawnej kontynuacji. Odpowiedź otrzymamy jeszcze w styczniu.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >