Techgame.pl
Postać na statku wikingów, gra Valheim

igdb.com

GTA i PUBG pokonane. Valheim na szczycie popularności Steam kilka dni po premierze

15 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Na podium rankingów popularności gier platformy Steam wysunął się właśnie niespodziewany lider, pokonując takie produkcje jak GTA Online i Playerunknown’s Battelgrounds. Jest to prawdziwy czarny koń zestawienia, gdyż dopiero od kilku dni grac

  • Valheim debiutuje na Steamie i bije rekordy popularności

  • Gra jest dostępna w ramach early access

  • Nordycki survival jest najlepiej sprzedającą się grą na Steam

Early access (wczesny dostęp) to coraz bardziej popularny tryb gier, które są jeszcze dość dalekie od ideału, lecz da się w nie grać - z mniejszymi lub większymi bugami. Te jednak są traktowane jako wizytówka produkcji w early accesie, więc ich obecność nikogo nie dziwi i zdaje się nie przeszkadzać graczom, którzy świadomie zdecydowali się na rozgrywkę, wiedząc, że gra nie jest jeszcze ukończona.

Valheim bije rekordy na Steam

Swoją drogą, gdyby Cyberpunk 2077 ukazał się 10 grudnia ubiegłego roku w trybie early access, być może dziś sytuacja CD Projektu nie byłaby aż tak kiepska. Możemy jednak tylko spekulować, bo co się stało, to się nie odstanie. Wiemy natomiast, że Valheim już jedno zrobił dobrze - ukazał się jako idealny early access.

W zestawieniu najbardziej popularnych produkcji na Steam Valheim zajmuje obecnie trzecie miejsce. Ustępuje tylko takim gigantom jak DOTA 2 oraz Counter Strike: Global Offensive. W tym zaskakująco dobrym early accessie jednocześnie bawi się aż 367 tysięcy użytkowników. Przypomnijmy, że gra zdobyła swoją popularność w zaledwie kilka dni, w związku z czym ta liczba prawdopodobnie będzie nadal rosła.

Najchętniej kupowana gra na Steam

Valheim jest obecnie na szczycie najchętniej kupowanych pozycji na Steamie. Trudno się dziwić. Gra bije rekordy popularności nie tylko na samej platformie cyfrowej dystrybucji, lecz także na Twitchu. W pewnym momencie stream z Valheim oglądało jednocześnie 127 tysięcy widzów, co również jest niezwykle wysokim wynikiem.

Sama gra jest jednym z wielu survivali fabularnych dostępnych dziś na Steamie. Jakiś czas temu opublikowaliśmy listę najlepszych gier survivalowych i zdecydowanie brakuje na niej tytułu takiego jak Valheim. Jest to sandbox, którego akcja osadzona jest w krainie fantasy, do której nasz bohater trafia po śmierci. Jest to jednakże mitologia nordycka, więc trafiamy do mistycznego świata pełnego bóstw, stworzeń i artefaktów rodem z historii pochodzących z krajów skandynawskich.

Survival w świecie nordyckiej mitologii

W grze możemy bawić się samotnie, tworząc prywatny serwer, jak również z innymi. Oczywiście zdecydowanie najwięcej radości daje rozgrywka ze znajomymi, jednakże gra ma już na tyle rozbudowaną społeczność, że można bez problemu znaleźć ekipę graczy, która chętnie powita nowego członka klanu.

Planowana premiera pełnej wersji Valheim ma się odbyć w 2022 roku, jednak znając gry z early access można się spodziewać nawet kilkuletnich opóźnień. Nie zmienia to jednak faktu, że w Valheim można grać z powodzeniem już teraz, a twórcy będą regularnie raczyć graczy aktualizacjami i nową zawartością gry.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >