Mapa awarii Vectra i UPC
Źródło: downdetector.pl/screen - https://downdetector.pl/status/vectra/mapa/

Awaria internetu Vectra i UPC. Poważne utrudnienia na terenie Polski

Artur ŁokietekArtur Łokietek
11 Stycznia 2021

Już od rana 11 stycznia pojawiły się problemy z internetem od Vectry. Potencjalna awaria może też mieć miejsce w UPC. Użytkownicy usług tych dostawców masowo zgłaszają narastające problemy z dostępem do internetu.

  • Klienci Vectry zgłaszają coraz większą liczbę problemów z internetem
  • Lawinowo zaczyna przybywać także zgłoszeń z UPC
  • Jak na razie nie potwierdzono awarii

Człowiek wstaje sobie rano w poniedziałek, z możliwością pracy zdalnej, a tu... awaria. Internauci zgłaszają za pośrednictwem serwisu downdetector.pl coraz więcej problemów z połączeniem internetowym w Vectrze. Sytuacja wygląda też nieciekawie jeżeli chodzi o UPC.

Problemy z połączeniem zmorą XXI wieku

Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach dla wielu z nas internet stanowi o "być albo nie być" w kontekście wykonywanych codziennych obowiązkach. Szczególnie jeżeli w związku z pandemią pracujemy zdalnie z domu lub, co gorsza, jeszcze innego miejsca i nie mamy nawet możliwości dojechania do firmy.

Nie tak dawno temu przecież miała miejsce poważna awaria usług Google, która skutecznie wstrzymała działanie wielu firm na całym świecie. Na szczęście z niedogodnością dość szybko udało się poradzić. Gorzej, jednak gdy problemy dotyczą nie, konkretnych usług czy narzędzi, a całego internetu.

Serwis downdetector.pl jest tu nieocenionym źródłem informacji, aby przekonać się, czy tylko my mamy jakiś problem, czy to raczej nieco poważniejsza sprawa. Użytkownicy od rana 11 stycznia zaczęli zgłaszać poważne problemy z usługami od Vectry i UPC.

Zainteresowanie Cyberpunkiem 2077 coraz większe. Tym razem gra trafiła pod lupę... UOKiKZainteresowanie Cyberpunkiem 2077 coraz większe. Tym razem gra trafiła pod lupę... UOKiKCzytaj dalej

Vectra z problemami

Serwis downdetector.pl polega na użytkownikach, którzy zgłaszają problemy z dostępem do różnych usług od dostawców internetowych. Oczywiście oznacza to, że problem zazwyczaj może być znacznie szerzej zakrojony, głównie przez to, że nie wszyscy internauci zgłaszają swoje awarie.

Jeżeli chodzi o Vectrę, od rana pojawił się nagły skok zgłoszeń dotyczących awarii i braku internetu. W ciągu kilku chwil pojawiło się kilkaset zgłoszeń, z czego większość dotyczy większych miast takich jak Warszawa, Katowice, Wrocław czy Kraków. Co ciekawe, problemy najwidoczniej mogą trwać od nocy, bo pierwsze wzrosty zgłoszeń pojawiły się już przed 5:00 rano.

Problem to słabe łącze internetowe lub jego kompletny brak. Część stron ładuje się niezwykle wolno, niektóre w ogóle, zwolniony został także upload. Jak na razie Vectra nie wystosowała oficjalnego komunikatu, jednak w ostatnich godzinach jest nieco mniej zgłaszanych problemów.

UPC także ma awarię

"Potencjalna awaria z UPC" również może występować, gdyż w przypadku tego operatora również wzrosła liczba zgłoszeń w serwisie. Co ciekawe, znaczna część z nich pochodzi również z większych miast całej Polski. W tym przypadku pojawia się jednak coraz więcej zgłoszeń, więc problem mógł dopiero się pojawić.

Od godziny 9:00 rano 11 stycznia zaczęło przybywać coraz więcej zgłoszeń dotyczących braku lub problemów z połączeniem internetowym. W tym przypadku sytuacja zdaje się zmieniać dynamicznie, jednak operator nie potwierdził jeszcze awarii w swoich social mediach.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł