The Witcher 3 HD Reworked Project
Źródło: youtube.com/Halk Hogan/kadr z filmu

Wiedźmin 3 będzie wyglądał fenomenalnie. Nagranie nowego moda zachwyca

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
29 Grudnia 2020

Powoli opada kurz wzbity w powietrze tornadem, które powstało w dzień premiery Cyberpunka 2077 i przeorało bardzo wiele tematów z nim związanych. CD Projekt jednakże chce przypomnieć, że wcześniej zrobił też inne gry, które przecież również pojawią się na nowej generacji konsol. Tymczasem gracze również pracują nad Wiedźminem 3. Krótko mówiąc, idą zmiany!

  • CD Projekt pracuje nad przeniesieniem Wiedźmina 3 na konsole nowej generacji
  • Równolegle powstaje fanowski mod z serii HD Reworked Project NextGen
  • Twórca modyfikacji zaproponował CD Projektowi współpracę

Trzecia część przygód Geralta z Rivii miała swoją premierę już ponad 5 lat temu. Nawet tak niesamowita, w pewnym sensie wyprzedzająca swoje czasy gra, miała prawo się przez ten czas zestarzeć. A mimo że zestarzała się bardzo dobrze, to upiększeń przecież nigdy za wiele, prawda?

Wiedźmin 3 dostanie nextgenową aktualizację

CD Projekt już pociągnął za sznurki, by machina, mająca dostarczyć Wiedźmina 3 na konsole nowej generacji, ruszyła. Co więcej, nie będzie to tylko aktualizacja dotycząca wydania konsolowego. Wersja PC również otrzyma potężnego patcha poprawiającego wygląd naszego ulubionego wiedźmina.

O ile konsolowcy z pewnością nie mogą się doczekać wspomnianej wyżej odświeżonej wersji gry, o tyle gracze PC już od lat radzą sobie doskonale z upiększaniem wiedźmińskiego świata. CD Projekt poszedł w ślady wielu innych firm (na przykład Bethesdy - nikt już dziś nie gra w Skyrima na PC bez modów) i pozwolił użytkownikom na wprowadzanie uwielbianych przez nich modyfikacji.

HD Reworked Project NextGen

Jednym z najpopularniejszych moderów na polskiej scenie internetowej jest Halk Hogan, który już wielokrotnie sprawiał, że gry wyglądały niczym nowe odsłony serii. Obecnie jego największym projektem jest The Witcher 3 HD Reworked Project NextGen, który przeniesie tekstury gry na poziom HD.

Zaledwie wczoraj na kanale Halka Hogana pojawił się nowy materiał prezentujący możliwości przygotowywanego przez niego nowej wersji moda. Będzie to już 13. odsłona The Witcher 3 HD Reworked Project NextGen, która tym razem poprawi wygląd pozornie nieważnych, a jakże nadających klimatu detali.

Nagranie możliwości moda robi wrażenie

Wedle opublikowanego przez Halka Hogana filmu na YouTube mod skupi się głównie na wyglądzie stoisk handlarzy, które spotykamy w grze w ogromnych ilościach. Nagranie pokazuje, jak zmienią się ryby i owoce morza, które widzimy w koszach przy stoiskach, dywany - zarówno te na sprzedaż, jak i te w pomieszczeniach co bogatszych mieszkańców Królestw Północy.

Co ciekawe, Halk Hogan w komentarzu do swojego filmu zdradził, że już skontaktował się z CD Projektem z propozycją nawiązania współpracy przy tworzeniu aktualizacji Wiedźmina 3 na konsole nowej generacji. Odpowiedzi jeszcze nie dostał, lecz trzymamy mocno kciuki za polskiego modera, który tak wytrwale pracuje nad tym, by nasze doświadczenie Wiedźmina 3 stało na jak najwyższym poziomie.

Następny artykuł