Samochody, Dirt 5
Źródło: igdb.com

Aktualizacja oferty Xbox Game Pass. Pillars of Eternity 2 i Dirt 5 mocnymi akcentami wśród nowości

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
17 Lutego 2021

Usługa Xbox Game Pass regularnie rozszerza bibliotekę oferowanych graczom tytułów. Nie inaczej będzie również w tym miesiącu. Już jutro do subskrypcji dołączą trzy tytuły, a kolejnych czterech możemy wyglądać w przyszłym tygodniu. Wśród nich znalazło się kilka naprawdę mocnych pozycji dla fanów RPG, gier akcji czy wyścigówek.

  • Od jutra zagramy w nowe tytuły z usługi Xbox Game Pass
  • Wśród nadchodzących gier są perełki takie jak Pillars of Eternity 2 czy Code Vein
  • Kolejną aktualizację zaplanowano na ostatni tydzień lutego

Wśród ponad 100 tytułów, które oferuje Xbox Game Pass Ultimate znajdziemy wiele perełek, które dostarczą nam dziesiątek, a nawet setek, godzin zabawy. Poza świetnymi produkcjami samego Microsoftu, jak The Medium i Microsoft Flight Simulator, znajdziemy wam The Elder Scrolls V: Skyrim, Wiedźmina 3 czy serię Yakuza. Jest w czym wybierać, a za kilka dni będzie jeszcze ciekawiej.

Aktualizacja biblioteki Xbox Game Pass

Od jutra w Game Passie znajdziemy trzy nowe tytuły:

  • Pillars of Eternity 2: Deadfire Ultimate Edition - chmura i PC
  • Code Vein - PC
  • Wreckfest - chmura, PC i konsole Xbox

Code Vein to zdecydowanie tytuł skierowany do miłośników gier typu Dark Souls. Wymagająca rozgrywka i ciężki klimat to główne cechy tego RPG akcji, osadzonego w konwencji science-fiction. Co ciekawe, gra daje możliwość przemierzania świata z kierowanym przez komputer towarzyszem, dzięki której produkcja jest skierowana do szerszego grona odbiorców. Zdecydowanie tytuł godny polecenia.

Pillars of Eternity 2 to z kolei kontynuacja świetnego klasycznego RPG z 2015 roku. Podobnie jak w przypadku pierwszej części patrzymy na świat w rzucie izometrycznym, a przemierzać go będziemy drużyną złożoną z pięciu bohaterów. Rozgrywka została usprawniona pod wieloma względami. Twórcy położyli nacisk na swobodę w wykonywaniu zadań i dodali kilka ciekawych umiejętności, które pozwolą wykonywać questy nie tylko za pomocą siły, lecz także skradając się, atakując z ukrycia, czy też po prostu wprawnie negocjując z przeciwnikiem.

Ministerstwo Edukacji wydało grę o Janie Pawel II. Jest skandalicznie złaMinisterstwo Edukacji wydało grę o Janie Pawel II. Jest skandalicznie złaCzytaj dalej

Jest to świetny sequel, który wykorzystał to, co najlepsze z pierwszej części (możemy z całą pewnością zaliczyć do tego fabułę) i dodał kilka rzeczy od siebie, które sprawiły, że cieszy się równie pozytywnymi recenzjami, jak pierwsza odsłona cyklu. Wydarzenia rozgrywają się kilka lat po zakończeniu wydarzeń z poprzedniej produkcji. Choć znajomość początku historii nie jest wymagana, warto rozpocząć od niej swoją przygodę z Pillars of Eternity, gdyż wybory fabularne, których dokonaliśmy w pierwszej części możemy przenieść do odsłony drugiej, co wpłynie na dalszy bieg historii. Naprawdę warto.

Kolejne gry lutego w Xbox Game Pass

Następny tydzień powita nas poniższymi tytułami:

  • Killer Queen Black - chmura, PC i konsole - od 23 lutego
  • Dirt 5 - chmura, PC i konsole - od 25 lutego
  • Elite Dangerous - konsole - od 25 lutego
  • Superhot: Mind Control Delete - PC - od 25 lutego

Z pewnością warto przyjrzeć się samochodówce Dirt 5, która jest jednym z najgłośniejszych tytułów działających w 4K na konsolach nowej generacji. A poza tym jest po prostu dobrą grą wyścigową. Z kolei Superhot to polska gra akcji znana przede wszystkim z niekonwencjonalnego podejścia do rozgrywki, która wykorzystuje specyficzną mechanikę manewrowania upływem czasu. Koncept niezwykle ciekawy, lecz choć genialnie sprawdza się podczas gry w goglach VR, tak na bardziej konwencjonalnych platformach jest raczej tylko ciekawostką.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł