Techgame.pl
Batman z Injustice 2 w stroju kryptonitowym

IGDB/ materiały prasowe

Nowe tytuły w styczniowym Xbox Game Pass. Ciekawe rozpoczęcie roku na platformie Microsoftu

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

XBOX Game Pass to jeden z asów w rękawie Microsoftu. Abonament zapewnia wszystkie produkcje własne wydawcy w dniu premiery, a uzupełniany jest o zewnętrzne tytuły. Styczeń przyniesie naprawdę bogatą, różnorodną ofertę nowych gier.

 • Game Pass w 2021 rok wchodzi z przytupem

 • Od razu dostajemy hity pokroju eFootball PES 2021 czy Injustice 2

 • Pamiętamy też o wcześniejszych zapowiedziach na drugą połowę stycznia

 • Ofertę powinny uzupełnić m.in. Medium i trylogia remasterów Yakuzy

Dość szybko do abonamentu Game Pass na konsole trafił eFootball PES 2021 Season Update. Wokół tego tytułu było nieco kontrowersji parę miesięcy temu

Kilka mocnych tytułów w Game Pass na dobry początek roku

Jak sama nazwa wskazuje, twórcy nie kryli się z tym, iż nie jest to pełnoprawna odsłona serii. Trochę miejsca wątpliwym praktykom produkcyjnym sportowych gier poświęciłem w artykule o znienawidzonych franczyzach.

Pokrótce, wiele pretensji fanów wiąże się z nikłą ilością zmian kolejnych edycji, co nie uzasadnia sprzedawania ich w pełnej cenie. Na dodatek tytuły te wypełnione są mikropłatnościami, bez których pozyskiwanie najlepszych zawodników jest bardziej żmudne.

Toteż mieszane odczucia wiążą się z Season Update. Z jednej strony Konami mocno zeszło z ceny, proponując nowego PES-a w dniu debiutu za około 100 złotych. Jednakże... aktualizacje raczej powinno być darmowe, a nie jedynie przecenione. Niby zachowano się lepiej, ale wciąż źle.

Pro Evolution Soccer w pewnym momencie i było to już lata temu, przegrało z FIFĄ licencyjną batalię. Co prawda na pewien czas Japończycy byli w stanie chapsnąć z talerza nie lada kąsek, bo oficjalne rozgrywki klubowe UEFA. Liga Mistrzów na dekadę zagościła w PES.

EA Sports zdominowały z kolei konkurencję na polu innych praw, a w 2019 roku odzyskały cenną LM. Teraz japońska symulacja przeżywa jeden z gorszych okresów. Pozostały jednak do jej dyspozycji UEFA EURO 2020+1, Ligue 1 Uber Eats oraz Serie A TIM wraz z drugorzędnymi ligami jak holenderska, portugalska, turecka itd.. Pod względem gameplay’u nadal dzielnie się trzyma, dzięki czemu kopana od Konami wciąż posiada swoich wiernych entuzjastów.

Masa atrakcji także w kolejnych tygodniach

Niemniej kopania uświadczymy w innej proponowanej przez Microsoft w styczniu grze. W Injustice 2 skopiemy tyłki innym bohaterom uniwersum DC.

W bijatyce zastosujemy kopnięcia z ziemi i powietrza, nurkujące i elektryzujące. Oczywiście w ruch pójdą także pięści, specjalne zdolności i gadżety.

W gatunku mordobić NetherRealm Studios jest w ścisłej czołówce deweloperów. Injustice 2 do mnogości ciosów i finisherów dokłada urozmaicający rozgrywkę system części ekwipunku, wpływających na wygląd oraz atrybuty. Rywalizacji z innymi graczami towarzyszy kampania opowiadająca alternatywną historię superbohaterów i złoczyńców kultowego komiksowego wydawnictwa.

Rozpoznawalne jest też Torchlight 3. Trzecia odsłona hack and slashy w przyjemnej dla oka oprawie, spotkała się z mieszanymi opiniami na premierę. Nie dziwi zatem rychłe zaoferowanie jej w usłudze Microsoftu. O ile nie można było polecić jej z czystym sumieniem za stówkę, tak wypróbowanie poprzez abonament Game Pass jest godne rozważenia.

Zestaw gier na początek miesiąca uzupełnia kilka mniejszych gier. Neoverse to ciekawe połączenie karcianki i rogue-lite, z którego wylewa się japoński klimat. The Little Acre to przygodówka 2D w pięknej, ręcznie rysowanej oprawie. What Remains of Edith Finch to zbiór krótkich opowieści, podobnie do Little Acre traktujący o rodzinnych relacjach. YIIK: A Postmodern RPG przedstawia siebie jako surrealistyczne RPG, ale ma chyba najmniej do zaoferowania spośród wszystkich ujawnionych gier. Opowiada historię zaginięcia dziewczyny i grupy udającej się tropem, korzystając przy tym z turowych walk. Sprawia wrażenie przerostu formy nad treścią. Niektórych to zaintryguje, innych szybko odrzuci.

Pierwsza połowa stycznia 2021 w XBOX Game Pass:

od 7 stycznia

 • eFootball PES 2021 Season Update (Android i konsole)

 • Injustice 2 (Android, konsole i PC)

 • The Little Acre (Android i konsole)

od 14 stycznia

 • Neoverse (PC)

 • Torchlight III (Android i konsole)

 • What Remains of Edith Finch (PC)

 • YIIK: A Postmodern RPG (PC)

Oceniając ujawnione tytuły, należy mieć na uwadze, iż dalsza część miesiąca powinna przynieść kolejne interesujące pozycje. Jeżeli potwierdzą się dotychczasowe zapowiedzi Microsoftu, to w drugiej połowie stycznia dodane zostaną również: Cyber Shadow (26.01 na konsole i PC), Medium (28.01 na konsole i PC) oraz Yakuza Remastered Collection (28.01 na konsole i PC).

Pecetowi posiadacze abonamentu nadal czekają też na EA Play. Usługa miała zostać włączona do Game Passa na PC już pod koniec ubiegłego roku, ale przesunięto ten fakt na początek 2021. Konkretna data nie jest znana.

Gry znikające z oferty 15 stycznia 2021 roku:

 • FTL: Faster Than Light (PC)

 • My Friend Pedro (Konsole i PC)

 • Sword Art Online: Fatal Bullet (Konsole)

 • Tekken 7 (Konsole)

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >