Techgame.pl
Agent 14 Valorant

playvalorant.com/media

Poznaliśmy nowego agenta w Valorancie. Niefortunny przeciek, czy celowy zabieg?

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Valorant prawdopodobnie doczeka się nowego agenta. Do sieci wyciekło wideo, na którym możemy zobaczyć prezentację umiejętności szturmowca o imieniu Yoru. Riot Games póki co nie skomentowało przecieku.

  • Wyciekło wideo przedstawiające nową postać z Valoranta

  • Szturmowiec Yoru być może dołączy do agentów w grze

  • Postać mocno nawiązuje do Overwatcha

Jeśli jesteście fanami Overwatcha lub Counter-Strike’a (a najlepiej obu), to z pewnością polubicie darmową sieciówkę od Riot Games. Valorant to bowiem połączenie taktycznej rozgrywki drużynowej znanej z CS: GO z koncepcją postaci z supermocami, które możemy kojarzyć ze strzelanki Blizzarda. Całość utrzymana jest w stylistyce bliźniaczo podobnej właśnie do Overwatcha.

Valorant z nowym agentem

Na YouTube pojawiło się wideo z postacią, której dotąd w Valorancie nie widziano. Wygląda na to, że niebawem w grze pojawi się nowy, czternasty, agent. Yoru będzie dysponował arsenałem bardzo ciekawych umiejętności i zdecydowanie będzie dodatkiem, na który czekała z niecierpliwością społeczność Valoranta.

Pierwszą umiejętnością Yoru, którą możemy podziwiać na opublikowanym gameplay’u jest zdolność do tworzenia fałszywych tropów. Agent będzie mógł w ten sposób zostawić fikcyjne ślady, które zmylą przeciwników i pomogą ukryć pozycję drużyny.

Yoru w akcji

Wszystko wskazuje na to, że Yoru będzie prawdziwym huraganem pola bitwy. Mylenie przeciwnika to jedno, jednakże agent będzie dysponował również granatami błyskowymi, które mają bardzo ciekawą fukncję - odbijają się od ścian i przedmiotów. To wręcz idealny skill dla tych, którzy cenią sobie szybkie ataki z zaskoczenia i zastawianie taktycznych pułapek.

W momencie, gdy zrobi się jednak „za gorąco”, Yoru będzie mógł błyskawicznie uciec z zasięgu broni przeciwników. Wszystko za sprawą przenośnego portalu, który znalazł się w jego bojowym arsenale. A to wciąż nie wszystko, gdyż zostaje nam wisienka na torcie - umiejętność specjalna.

Valorant z nawiązaniami do Overwatcha

Ostatnia umiejętność Yoru z miejsca przywodzi na myśl jedną z postaci Overwatcha. Agent potrafi bowiem na krótki czas stać się niewidzialny i nietykalny, co z pewnością nie raz uratuje sytuację i przesądzi o wyniku starcia. Trudno tu pozbyć się skojarzeń z Sombrą - postacią z Overwatcha, która dzięki umiejętności stawania się niewidzialną potrafi nieźle namieszać w szeregach wroga.

Co więcej, Sombra również posiada swój „portal”, za pomocą którego może się z dowolnego miejsca natychmiast przenieść do umieszczonego wcześniej nadajnika. Jeśli Yoru rzeczywiście okaże się być nowym agentem Valoranta, będzie mógł zostać poczytany za ukłon Riot Games w stronę Blizzarda.

Kiedy i czy Yoru dołączy do agentów w Valorancie? Tego niestety nie wiadomo. Wideo nie zostało opublikowane oficjalnymi kanałami Riot Games, więc nic nie może być pewne, ale dość prawdopodobne jest, że nowa postać rzeczywiście zawita do Valoranta. Już czas.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Najciekawsze gry, które przypominają filmy. Najlepsze pozycje dla kinomanów

  • Twórca serii Tekken pracuje nad kolejną grą. Jej koszt jest jednym z największych w historii firmy

  • Szukacie dobrego smartfona do selfie? Pojawił się ranking DXOMARK

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >