Techgame.pl
Xiaomi Mi Band 5

mi-store.pl

Nowe informacje o kolejnej generacji uwielbianej opaski sportowej. Xiaomi Mi Band 6 ze specyfikacją

25 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nadchodzi Xiaomi Mi Band 6, czyli następca jednej z najpopularniejszych opasek sportowych. W internecie pojawiły się pierwsze przecieki, które wskazują, że raczej nie ma co liczyć na rewolucję. Mimo wszystko urządzenie może okazać się jeszcze bardz

  • W internecie pojawiły się pierwsze przecieki o nowej opasce od Xiaomi, czyli Mi Band 6

  • Urządzenie ma dostać wsparcie dla nowych aktywności i szereg nowych funkcji

  • Wciąż w wersji europejskiej nie ma co liczyć na NFC

  • Potencjalna premiera urządzenia może zbliżać się wielkimi krokami

Xiaomi Mi Band 6 zapewne w ciągu kilku następnych miesięcy pojawi się na półkach sklepowych, jednak firma do tej pory nie podzieliła się konkretnymi informacjami związanymi z urządzeniem. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak zaufać internautom, którzy samodzielnie doszukali się konkretów. 

Xiaomi Mi Band 5 okazało się hitem

Jedną z najpopularniejszych obecnie opasek sportowych jest Xiaomi Mi Band 5 (znany w Polsce pod nieco zmodyfikowaną nazwą Xiaomi Mi Smart Band 5). Urządzenie okazało się nie tylko atrakcyjne cenowo, ale także konkurencyjne pod względem technologicznym z droższymi ofertami, więc nic dziwnego, że opaska w mig się wyprzedała. 

Xiaomi idzie za ciosem i rozwinie swoją ofertę smart akcesoriów na rękę o kolejne pozycje. Zaledwie przed paroma dniami pisaliśmy o nowym Xiaomi Mi Watch, który okazuje się nieco droższym, jednak niemniej atrakcyjnym urządzeniem. Nowy Mi Watch zaoferuje zaskakująco dużo udogodnień dla użytkownika.

Co ciekawe, to dzisiaj, tj. 25 stycznia 2021 roku, startuje sprzedaż nowego zegarka. Chętni na niego mogą liczyć na dodatkowy rabat w wysokości 100 złotych. Jeżeli interesuje Was więcej informacji na ten temat, zapraszamy do lektury naszego artykułu na temat urządzenia

Mi Band 6 to wersja lepsza, ale nie rewolucyjna

Wracając jednak do głównego tematu - użytkownik forum Geekdoing znany pod ksywką MagicalUnicorn zdołał zdobyć nieco ciekawych informacji dotyczących nowej opaski sportowej od chińskiego producenta. Najwięcej informacji pochodzi z kodu źródłowego aplikacji Zepp, która służy do zarządzania aktywnością użytkownika. 

Mi Band 6 z numerem modelu XMSH15HM przeznaczony ma być na rynek europejski i... znów nie dostaniemy NFC. Szkoda tym bardziej, że firma najwyraźniej jest w stanie umieścić w niewielkiej opasce NFC, gdyż wersja na rynek chiński (o numerze XMSH16HM) ma zawierać w sobie tę technologię. Jest to o tyle wygodne, że umożliwia chociażby dokonywanie płatności zbliżeniowych. 

Xiaomi Mi Band 6 ponadto ma dostać pełne wsparcie asystenta głosowego Alexa, a także specjalny czujnik SpO2 służący do mierzenia zawartości tlenu we krwi użytkownika. Do tego rzekomo większy ekran w stosunku do poprzednika, choć niestety nie wiemy jak bardzo. Naturalnie, z racji nowej generacji, wspierane będą także wyższe rozdzielczości, być może zmieści się nawet GPS, jednak kod źródłowy jest pod tym względem sprzeczny. 

Opaska od Xiaomi dostanie nowe aktywności

Poniżej znajdziecie wyodrębnione tarcze dla Mi Band 6, jednak to nie wszystkie ikony, jakie odkryto w kodzie. MagicalUnicorn twierdzi, że opaska otrzyma wsparcie nowych aktywności - tańca, zumby, krykieta, koszykówki a nawet kickboxingu. Łącznie aż 30 aktywności, co jest zauważalnie większą liczbą niż "tylko" 11 jeżeli chodzi o Mi Band 5.

(źródło: logger.fr)

Niestety to, co wielu potencjalnych klientów interesuje najbardziej, czyli cena i data premiery, nie zostały jeszcze poznane. Spekuluje się jednak, że urządzenie powinno  zadebiutować w ciągu kolejnych paru miesięcy, a poprzednia wersja kosztowała około 110 złotych, także raczej nie ma co oczekiwać drastycznej (jeżeli w ogóle) podwyżki cen. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >