Smartfon Xiaomi
Źródło: pixbay.com

Wiceszefowa Xiaomi wywołała gigantyczny skandal. Nie uwierzysz jak nazwała swoich klientów

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
28 Listopada 2020

Xiaomi tłumaczy się i przeprasza swoich klientów. Wszystko przez wyjątkowo niepochlebną wypowiedź Wang Mei, wiceszefowej firmy, która podczas wystąpienia w Pekinie nazwała nabywców własnych produktów „przegrywami”.

Choć chwyty marketingowe bywają różne, obrażanie nabywców swoich produktów raczej nie podchodzi pod żaden z nich. Wiceszefowa Xiaomi nazwała swoich klientów firmy „przegrywami”, co zostało fatalnie odebrane zarówno w Chinach, jak i w Polsce, gdzie smartfony Xiaomi są niezwykle popularne.


Skandal w Xiaomi


W momencie gdy Wang Mei wypowiedziała się o klientach, używając słowa „diaosi” (ang. loser), cały Internet aż zawrzał. W potocznym języku chińskim diaosi jest określeniem ludzi niezbyt majętnych, bez znajomości i perspektyw na lepszą przyszłość.

Koniec Układu Słonecznego szybciej niż się spodziewaliśmy. Naukowcy byli w błędzieKoniec Układu Słonecznego szybciej niż się spodziewaliśmy. Naukowcy byli w błędzieCzytaj dalej


Wang Mei stwierdziła, że to właśnie oni są przyszłością rynku smartfonów. Można się z łatwością domyślić reakcji klientów. Oraz zarządu firmy, który dwa dni po wystąpieniu swojej wicedyrektor ogłosił, że Wang Mei odstąpiła od swego stanowiska.


Wiceszefowa nie była pierwsza


Zastanawiający jest fakt, iż to właśnie członkowie zarządu Xiaomi, którzy są głównymi ambasadorami swojej marki, tak często popełniają ogromne gafy. Choć trudno przebić skandal wywołany słowami wiceszefowej Wang Mei, niedawno w wizerunkowych tarapatach był sam prezes.


Ledwie kilka miesięcy temu prezes Xiaomi został przyłapany na korzystaniu z iPhone’a. Wydaje się, że to nic takiego, jednak gdy jest się dyrektorem najszybciej rozwijającej się firmy z konkurencyjnym systemem operacyjnym… Cóż, nie wygląda to najlepiej.

NASA już niedługo wyląduje na Marsie. Wszystko, co należy wiedzieć o misji łazika PerseveranceNASA już niedługo wyląduje na Marsie. Wszystko, co należy wiedzieć o misji łazika PerseveranceCzytaj dalej


Oburzenie fanów Xiaomi


Trudno się dziwić, że użytkownicy smartfonów chińskiej marki poczuli się zdradzeni, gdy zobaczyli, że posty na Twitterze prezesa Xiaomi, Lei Juna, publikowane są za pośrednictwem iPhone’a. Natychmiast pojawiły się pytania, czy prezes uważa produkty Apple’a za lepsze od swoich.


Tego typu oskarżenia nie są tym, co chciałby usłyszeć szef marki o skali światowej. Tłumaczenia firmy sprowadzały się do niezbyt przekonujących wyjaśnień, że każdy dobry przedsiębiorca musi znać produkty konkurencji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyć
  2. Podali ranking najzdrowszych napojów świata. Szczegóły zachwycają
  3. Czarna dziura zaczęła wchłaniać galaktykę, ale przestała. Niesamowite odkrycie naukowców


Skandal za skandalem


Internauci nie byli jednak przekonani do komunikatu Xiaomi. Według nich testy urządzeń konkurencji to jedno, a smartfon wykorzystywany prywatnie, na co dzień, to już coś zupełnie innego. Trudno się z tym nie zgodzić.

Jeśli tak dalej pójdzie, opinia o Xiaomi może szybko się pogorszyć, co mogłoby łatwo pogrążyć markę, na której grobie zatańczyłby z (i bardzo słusznie) Steve Jobs (gdyby żył).

Póki co jednak smartfony Xiaomi są jednymi z najpopularniejszych w Polsce i raczej nieprędko się to zmieni, gdyż są to wciąż bardzo solidne urządzenia w przystępnej cenie.

Przeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyćPrzeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ma 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskim
  2. Tragedia. Stracił owczarka z oczu tylko na chwilę. Gdy po godzinach poszukiwań wreszcie go znalazł, było już za późno
  3. Czy uważasz, że kariera na YouTube jest dobrym sposobem na życie?
  4. TVN24 informuje o gigantycznej wpadce MSWiA. Wydano kilkaset wadliwych dowodów osobistych, ważny szczegół
  5. Wmawiano nam nieprawdę. Ujawniono ważne informacje o graczach, wyniki badań są jednoznaczne
  6. Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)
  7. Policja wkroczyła do akcji, szarpaniny podczas Strajku Kobiet. Kordony wyłapują przypadkowych demonstrantów

Następny artykuł